Generali Sigorta A.Ş

Online Kasko Sigortası Yaptırırken Nelere Dikkat Edilir?

İlk Yayınlanma: 22.12.2017 Generali Sigorta Son Düzenleme : 22.11.2022

Kasko sigortası aracınızı ve sizi yaşanabilecek her tür zarara karşı güvence altına alır. Kasko Sigortası bu gibi durumlarda aracınızın uğrayacağı hasarı sizlere finansal olarak karşılaması için yapılan bir sigorta çeşidi olarak bilinir. Olası bir kaza durumunda size ve aracınıza gelebilecek riskleri güvence altına alabilmek ve birçok ek avantaja sahip olabilmek için trafiğe çıkan tüm sürücülerin kasko sigortası yaptırması kesinlikle tavsiye edilir. Kasko sigortası yaptırırken ise bazı noktalara özellikle dikkat edilmesi gerekir. Çünkü sigortada hasar sonrası desteğin yetersiz olması ya da poliçenize eklemediğiniz bir teminat sizi ilerde finansal olarak fazlasıyla zarara uğratabilir.

Online Kasko Sigortası Nedir?

Sigorta şirketlerini tek tek ziyaret edip kasko sigortası fiyat teklifi almak yerine çağın gerektiğine uygun olarak bilgisayar başından online olarak kasko işleminizi gerçekleştirme hali Online kasko sigortası olarak adlandırılır. Online kasko sigortası her ne kadar kolay bir işlem olsa da bazı noktalara özellikle dikkat edilmesi poliçenizin doğru bir şekilde hazırlanmasında yarar sağlar. Bu nedenle online kasko sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Kasko Fiyatını Öğren!

Online Kasko Sigortası Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Online kasko sigortası yaptırırken ilk adımınız doğru fiyat araştırmasıdır. Bir çok sigorta şirketinden Online kasko teklifi alınması finansal olarak sizi destekleyecektir.
  • Ancak sigorta şirketi seçerken en uygun fiyatı veren sigorta şirketini seçmek de kesinlikle doğru değildir. Seçmeyi düşündüğünüz kasko sigortasındaki poliçenin hangi teminatları kapsadığı uzun vadede size yarar sağlayacaktır. Aksi halde poliçede ihtiyacınıza uygun teminatların bulunmaması hasar anında sizi maddi olarak daha fazla zarara uğratacaktır. Bu nedenle poliçenin tüm genel ve ek şartları tek tek incelenmeli ve mutlaka kontrol edilmelidir.
  • Online kasko sigortası alırken sigorta şirketinin anlaşmalı araç servis ağının genişliği uzun vadede sigortalı için oldukça önem taşımaktadır.
  • Sigorta şirketi seçerken ilgili şirketlerin poliçe satışı sonrası hizmet memnuniyetini de araştırmaya dikkat etmelisiniz.
  • Kasko sigortası yaptırmanın temel amacı hasar sonrası en hızlı ve en iyi hizmetin alınmasıdır. Bu nedenle anlaşacağınız sigorta şirketinin hem nitelikli kadroya sahip hem de hasar hizmet yelpazesi geniş olmasına özellikle dikkat edilmelidir.
  • Online kasko sigortası yaptırmadan önce kasko ürünlerinin içeriklerine ve kasko sigortasında ihtiyacınız olan teminatlara hakim olmanız; ihtiyaç duymadığınız teminatlar için fazladan prim ödemenizi engelleyecektir.
  • Eğer aracınızı kullandığınız süre boyunca aracınızda herhangi bir hasar durumu söz konusu olmadıysa; poliçenizin prim fiyatı hesaplanırken sigorta şirketinizin hasarsızlık indiriminizi dikkate alıp almadığını özellikle kontrol etmelisiniz.

Hesaplanan kasko fiyatının üstüne araç sahibinin istediği teminatlar da eklenerek ödenmesi istenen araç kasko sigortası primine ulaşıldığında; sigorta şirketinin ödeme seçeneklerinin çeşitliliği ve esnekliğine özellikle dikkat edilmesi gerekir.

Benzer Başlıklar

Aracınızı Bayram Tatili Yoluna Hazırlayın

Aracınızı Bayram Tatili Yoluna Hazırlayın

Karayollarına çıkacak araç sayısının normalden 6 kat birden attığı bir dönem bayram tatili... Bayram tatili için aracınızla yola çıkacaksanız hem kend...

Devamını Oku
Kasko Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Kasko Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Kasko Sigortası kaza, çalıntı, yangın, sel ya da deprem gibi durumlarda aracınızın uğrayacağı hasarı sizlere finansal olarak karşılaması için yapılan...

Devamını Oku
Trafikte Geçiş Üstünlüğü Nedir? Geçiş Üstünlüğü Olan Araçlar Nelerdir?

Trafikte Geçiş Üstünlüğü Nedir? Geçiş Üstünlüğü Olan Araçlar Nelerdir?

Belirli araçların görev sırasında tehlikeye sokulmaması adına Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bazı araçlara trafikte geçiş üstünlüğü sağlanmışt...

Devamını Oku