Generali Sigorta A.Ş

Dünyanın En Az Arızalanan Otomobilleri

İlk Yayınlanma: 28.12.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 22.11.2022

Zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmanız otomobiliniz ile ilgili poliçe çerçevesinde belirlenmiş hasarların karşılanmasını sağlar. Ancak yine de otomobil seçiminizi yapacağınız zaman güvenilir markaların en güvenilir otomobil modellerini seçmeniz gerekebilir. Böylelikle ekstra güvenlik önlemi alarak sürüş keyfinizi ve otomobilinizi teminat altına alabilirsiniz. Dünya çapında ünlü Amerikan araştırma şirketi CarMD’nin yeni araştırma sonuçlarında en az arızalanan otomobiller listesine yer verildi. Bu listeyi inceleyerek sizler de en az arızalanan otomobilleri tespit edebilir ve kasko ile trafik sigortanızı da yaptırarak en üst düzey şekilde güvenliğinizi garanti altına alabilirsiniz. Araştırma sonuçlarında son 22 yıl içerisinde üretilmiş 5.6 milyon otomobil ile ilgili veriler yer alıyor.

1. Mazda

Japon otomobil devleri arasında yer alan Mazda, CarMD tarafından hazırlanan en az arızalanan otomobiller listesinde ilk sırada yer alıyor. Mazda aynı zamanda bakım ve onarım maliyeti de en düşük olan otomobiller arasında da bulunuyor.

2. Toyota

Araştırmalar sonucunda Toyota otomobillerinin de motorlarının en az arızalanan aksamları arasında olduğu ortaya çıktı. Japon otomobil üreticileri arasında bulunan Toyota, geniş model yelpazesi ile 2016 yılı verilerinde de dünyanın en büyük otomotiv şirketleri arasında girmişti.

3. Acura

Bir diğer Japon otomobil üreticisi olan Acura, 1986 yılından beri ABD, Kanada ve Hong Kong için ürettiği lüks otomobilleri ile ön plana çıkan bir üreticidir. Acura’nın araçları da yapılan araştırmalar sonucunda en güvenilir araçlar arasındaki yerini aldı.

4. Hyundai

Sürekli yeni atılımlar yapan ve model yelpazesini sürekli olarak geliştiren Hyundaki, Türkiye’de de en fazla satan otomobil markaları arasında bulunuyor. Şanzıman problemleri ile bir dönem gündeme gelen marka bu sorunu hallettiği için listenin en başlarında bulunuyor.

5. Honda

Spor otomobil modelleri ile genç araç tutkunlarının da dikkatini çeken Honda, Civic modeli ile en az arıza çıkartan araç modelleri arasına girmeyi başarıyor.

Kasko Fiyatını Öğren!

6. Mitsubishi

Dünya çapındaki en büyük motor üreticileri arasında bulunan Mitsubishi, uzun yıllardır çizgisini bozmayan markalar arasında bulunuyor. Listenin üst sıralarında yer alan Mitsubishi özellikle Lancer modeli ile bu listeye girmeye hak kazanıyor.

7. Subaru

Otomobil konusunda dünya devleri arasında bulunan Subaru, şanzıman ve motor kaynaklı problemler ile karşılaşılan bir marka olmasına rağmen en az arızalanan otomobiller arasındaki sırada kendisine yer buluyor.

8. Buick

Amerikalı otomobil markası Buick 1989 yılından beri faaliyetlerini sürdüren markalar arasında bulunuyor. En az arızalanan otomobiller arasında bulunan Buick özellikle Amerikan model araçları ile dikkat çekiyor.

9. Mercedes

Lüks otomobilleri ile ön plana çıkan Mercedes, uzun yıllardır yapılan tüm araştırmalarda en az arızalanan otomobiller arasındaki yerini korumaya yapılan yeni araştırmada da devam ediyor.

10. Lexus

Listede sık sık yer alan Japon otomotiv üreticilerinden olan Lexus, Toyoto tarafından üretilen lüks otomobilleri ile ünlenen bir markadır. Dünyanın en az arızalanan otomobilleri listesinde 10. Sırada yer alan Lexus üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

11. Nissan

Motor üreticisi olan Nissan, sade tasarıma sahip olan otomobilleri ile dikkat çeken bir markadır. Uzun ömürlü motorları ile de ünlenen Nissan, en az sorun yaşayacağınız araçlar listesinde yer almayı başarmış bir markadır.

Benzer Başlıklar

Dain-i Mürtehin Nedir ve Dain-i Mürtehin Durumunda Ne Olur?

Dain-i Mürtehin Nedir ve Dain-i Mürtehin Durumunda Ne Olur?

Borç veren alacaklı anlamına gelen “Dain” ve rehn’den gelen rehin anlamındaki “Mürtehin” kelimeleri ile ifade edilen dain-i mürtehin bir alacağa temin...

Devamını Oku
Egzoz Muayenesi

Egzoz Muayenesi

Araç sahiplerinin ve sürücülerinin egzoz gazı muayenesini en iyi ve doğru şekilde yaptırmaları için profesyonel kuruluşlardan hizmet alması ve egzoz...

Devamını Oku
Riziko Nedir?

Riziko Nedir?

Sigorta kanunlarına göre riziko, kişinin para ile ölçülebilen yararına, zarar oluşturabilecek bütün tehlikeleri kapsar. Tehlikeler başlangıçta belirle...

Devamını Oku