Konut Sigortası

Hadi sana en uygun DASK fiyatını
2 dakikada hesaplayalım.

Generali olarak sigortacılıkta 200 yıldır başarıyla hizmet veriyoruz. Avrupa’nın en büyük 3. Sigorta şirketi olarak çalışmalarımızı gururla sürdürüyoruz.

Amacımız konut sigortası ile olası felaketlere karşı hem evini hem aileni güvence altına almak.

Generali Sigorta ile siz de en uygun konut sigortası ile tanışmaya başlayın.

Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası ile hem evini ve eşyalarını hem sevdiklerini güvence altına alırsın.

Konut sigortası birçok felakete karşı evini güvence altına alır.

 • Yangın
 • Hırsızlık
 • Deprem
 • Su Basması

Sadece konut sahiplerini değil, aynı zamanda eşya güvencesi ile kiracılarında eşyalarını güvence altına alır.

Yangın, dolu, su basması gibi durumlarda sadece eviniz değil evinizdeki eşyalarınız da zarara uğrar. Eşya sigortası konut sigortasının en temel ayırıcı özelliğidir. Sigorta şirketleri tarafından paket halinde isteğe bağlı olarak sunulur.

DASK sigortasının aksine Konut sigortası zorunlu değildir. Ancak hem evini ve eşyalarını hem de sevdiklerini korumak için yaptırmanı öneririz.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut sigortası olası bir felaket karşısında evinin uğrayacağı hasarı güvence altına alır.

Konut sigortası ana teminatları binanın ve bina içinde yer alan her tür sabit tesisatı güvence altına alır.

Konut sigortası her sigorta şirketinde farklılık gösterir. Ancak ana teminat olarak bilinen yangın teminatı tüm konut sigortalarında yer alır. Aşağıdaki örnek ek teminatlar ile konut sigortanızı genişleyebilirsiniz.

 • Sel
 • Su baskını
 • Cam kırılması
 • Ferdi kaza
 • Hırsızlık
 • Yardım hizmetleri
 • Fırtına
 • Deprem
 • Yanardağ püskürmesi

Konut sigortasının en ayırt edici özelliği ise isteğe bağlı olarak eşyalarını da koruma altına alabilirsin. Olası bir felakette sadece evin değil, eşyaların da risk altındadır. Bu nedenle eşya sigortası yaptırman önemlidir.

Konut Sigortası Hesaplama İşlemi Nasıl Gerçekleşir?

Konut sigortası, içinde bulunan teminatlara göre hesaplanır.

Ana teminatlara ek olarak ihtiyacına uygun olarak seçtiğin teminatlar da hesaplanarak konut sigortası primin belirlenir. Seçtiğiniz ek teminatların hesaplanması Konut sigortası fiyatı için tek başına geçerli olmaz. Aşağıdaki faktörler de prime etki eder.

 • Deprem risk bölgelerinin farklılığı
 • Oturduğunuz binanın kat sayısı
 • Konutun bulunduğu kat
 • Bina yapı tarzı

Konut sigortası fiyatları sigorta şirketlerine göre farklılık gösterebilir. İhtiyacınıza uygun ek teminatları seçmeniz olası felaketler sonucunda karşılaşacağınız hasarı en aza indirir. Bu nedenle ister ev sahibi ister kiracı olun; konut sigortası yaptırmak oldukça önemlidir.

DASK

Deprem ve deprem sonucu meydana gelecek yer kayması vb. olayların sebep olduğu hasarları karşılar.

Detaylı Bilgi

Ev Sigortası

Hem evini hem de sevdiklerini pek çok olası riske karşı korumana yardımcı olur.

Mini Evim
Mini Evim Ekstra
Prestij Evim Ekstra

Sıkça Sorulan Sorular

Konut Sigortası zorunlu mudur?

Konut sigortası, Dask sigortasının aksine yaptırılması zorunlu tutulmamıştır. Buna karşın deprem dışında da olası tüm felaketler ile uğrayacağınız hasarları güvence altına alan bir sigorta türü olduğu için hem ev sahiplerinin hem de kiracıların Konut sigortası yaptırılması kesinlikle tavsiye edilir.

Konut Sigortası nasıl yapılır?

Konut sigortası sigorta şirketlerine göre gerek teminat gerek fiyat bakımından farklılık gösterse de sigorta poliçesinin sigortalının ihtiyacına uygun olarak hazırlanması oldukça önemlidir. Bu nedenle Konut sigortası yaptırırken sadece ana teminatları içeren standart paketi seçmek yerine diğer ek teminatlara da göz atmanız tavsiye edilir.

Konut Sigortası hangi zararları karşılar?

Konut sigortası kapsam alanı sigorta poliçesinde yer alan teminatlara göre farklılık gösterse de yangın teminatı ana teminatlardan birini oluşturur. Bunun yanı sıra poliçenizde yer alan ek teminatlara bağlı olarak sel, su baskını, hırsızlık, yer kayması, araç çarpması, fırtına, cam kırılması, yangın mali mesuliyet ve kira kaybı, halk hareketleri, kargaşalık gibi olası durumlarda da evinizin ve eşyalarınızın uğrayacağı zararları karşılayacaktır.

Konut Sigortası nasıl iptal edilir?

Konut sigortası, Dask sigortasının aksine yapılması zorunlu tutulmadığı için bireylerin isteği doğrultusunda iptali mümkündür. Konut sigortası iptali için Konut sigortası iptal dilekçesi hazırlayarak bu dilekçeyi Tüketici Sorunları Hakem Heyeti Başkanlığı’na müracaat yapmanız gerekmektedir.

Konut Sigortası hasar ödeme işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Konut sigortası poliçesinde yer alan olası hasar durumunlarının yaşanması sonucunda sigortalı sigorta şirketine haber verir. Sigorta şirketi evinize gelerek zarar tespiti yaparak zarar miktarını saptar ve ardından kısa bir süre sonra ödemeyi gerçekleştirir. Buna karşın bazı durumlarda sigortalı ve sigorta şirketi arasında zarar tespitinde anlaşmazlık yaşanabilmektedir. Bu gibi uyuşmazlık durumlarında bilirkişi belirlenir ve bilirkişinin zarar miktarına vereceği karar iki tarafı da bağlayacak şekilde kesinleşir.

deprem
Lütfen daha iyi bir deneyim için cihazı dikey kullanın.
Yoksay