Generali Sigorta A.Ş

Hırsızlık Durumunda Konut Sigortanız Olmasının Faydaları

İlk Yayınlanma: 12.03.2021 Generali Sigorta Son Düzenleme : 29.06.2021

İnsanlar günlük yaşamlarında kendilerini doğal olarak güvende hissetmek isterler. Başta sevdikleriniz olmak üzere; yıllarca emek verip kurduğunuz ev ve iş yerlerinizin güvenliği, bu noktada ön plana çıkar. Ev ve iş yerlerini korumak adına birçok önlem alınsa da hırsızlık sorunu herkes için büyük bir tehlike arz eder. Olası bir kötü senaryo sonrası, maddi ve manevi olarak yaşayacağınız kayıpları en aza indirmek istiyorsanız, bu konuda belli önlemler almanızda fayda vardır. Güvende hissetmek adına alınabilecek ilk tedbir, bu konuda sigorta yaptırmaktır. Birçok tehlikenin yanı sıra hırsızlık tehlikesinden de konut sigortasıyla korunabilirsiniz. Evinize ya da iş yerinize hırsız girmesi durumunda konut sigortanız dahilinde güvenceniz sağlanır. Konut sigortası hırsızlık kapsamı hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

Konut Sigortası Fiyatını Öğren!

Konut Sigortası Hırsızlıkta Neler Karşılar?

Evinizde, iş yerinizde, imalathanenizde ya da deponuzda meydana gelebilecek hırsızlık olayları, konut sigortası hırsızlık kapsamı dahilinde güvence altına alınır. Hırsızlık sırasında yapıda delme, yıkma, kırma gibi çeşitli tahribatlar meydana gelmiş olabilir. Bina yapısında oluşan zarar sigorta kapsamı dahilinde güvence altına alınır. Hırsızlık sırasında, zorlama sonucu kapılarda ya da pencerelerde oluşan zararlar da konut sigortası hırsızlık kapsamı içindedir. Camlarda, aynalarda ya da kapılarda meydana gelmiş zararlar sigorta tarafından karşılanır. Konut içinde bulunan eşyaların ve demirbaşların maddi zararları da kapsam dahilinde yer alır. Sigorta sahibiyle beraber ikamet edenlerin veya çalışanların zararları da gözetilir. Konut sigortası hırsızlık kapsamı içine ek sözleşmelerle beraber değerli ziynet eşyalarınızı da dahil edebilirsiniz. Bu bağlamda; kıymetli madenler, mücevherler, antika eşyalar, değerli tablolar, heykeller çalınırsa ya da zarar görürse dahi sigorta tarafından karşılanır. Dilerseniz elektronik eşyalarınızı da güvence altına aldırabilirsiniz. Konut sigortası hırsızlık kapsamı, sigorta şirketine göre değişiklik gösterebilir. Bulunduğunuz şartlar ve ihtiyaçlarınıza göre ek sözleşmelerle kapsamı genişletebilirsiniz. Konut sigortası yaptırmak için ev sahibi olmanız da gerekmez. Kiracı olsanız dahi hırsızlığa karşı önleminizi alabilirsiniz.

Konut Sigortası Hırsızlığı Ne Kadar Karşılar?

Sigorta hizmeti alan kişi, hırsızlık sonrası oluşan zararın miktarını anlaşmalı olduğu sigorta şirketine hemen bildirmelidir. Sigorta şirketi alınan zararı kendi de gözlemler. Hasar tespitinden sonra alınan maddi kaybın miktarı belirlenir. Ortak bir paydada buluşulamaz ise bu durumda araya bilirkişi konulabilir. Konut sigortası hırsızlık kapsamı güvencesi altında olan kıymetli eşyaların zararları, gerekli şartlar sağlandığı halde karşılanır. Gereken evraklar tamamlanmışsa en geç 30 iş günü içinde sigorta tarafından ödeme yapılır. Sigorta tazminat değeri hesaplanırken, sigortalı eşyaların olay sırasındaki değerleri göz önünde bulundurulur. Hırsızlık olayı sırasında güvence altında olan eşyalarınızın değeri o gün ne ise, sigorta bu değeri karşılar. Konut sigortası hırsızlık kapsamı altında olan eşyalarınızın yenilerini satın almanız için ödenecek miktar karşılanır. Yalnız bu miktar belirlenirken eskime, aşınma gibi hususlar göz önüne alınır ve ona göre ödenecek tutar belirlenir. Hırsızlık yüzünden birikimleriniz, sevdikleriniz ve anılarınız zarar görebilir. Kötü senaryoların önüne geçmek bazen zor olsa da tüm bunların bir biçimde telafisi mümkündür. Konut sigortası yaptırarak, yaşayacağınız sorunlar için önceden önleminizi alabilirsiniz. Generali konut sigortası, zengin kapsamı sayesinde sizi güvence altında tutar. Generali Konut Sigortası, hırsızlık başta olmak üzere deprem, yangın ve su baskını gibi felaketler karşısında güvence sağlar. Öte yandan binanızın alacağı zararı ve eşyalarınızın gördüğü zararı karşılar. Bunun yanı sıra eşyalarınızın çalınması halinde uğradığınız maddi kaybı önler. İhtiyaçlarınız doğrultusunda sigorta ürününün kapsamı genişletilebilir ve kıymetli eşyalarınız koruma altına alınır. Hem yakınlarınızı hem de birikimlerinizi korumanın en mantıklı yolu konut sigortası yaptırmaktır. Siz de önlem alarak rahat bir nefes alabilirsiniz!

Benzer Başlıklar

Konut Sigortası Su Basması Teminatı Nasıl Kullanılır?

Konut Sigortası Su Basması Teminatı Nasıl Kullanılır?

Evinizde su hasarı oluşması durumunda konut sigortanızın size nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilgi almak için tıklayın!

Devamını Oku
Konut Sigortası Çatı İle İlgili Problemleri Karşılar Mı?

Konut Sigortası Çatı İle İlgili Problemleri Karşılar Mı?

Çatınızın akması veya fırtına sırasında uçması durumunda konut sigortanızın zararınızı karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için tıklayın!

Devamını Oku
Eşya Sigortası ile Konut Sigortası Arasındaki Farklar

Eşya Sigortası ile Konut Sigortası Arasındaki Farklar

Eşya sigortası, eşya sigortası nedir, ev eşya sigortası, konut sigortası, eşya Esigortası neleri kapsar gibi bilgileri öğrenmek için tıklayın.

Devamını Oku