Generali Sigorta A.Ş

Yıldırımın Verdiği Zarar Konut Sigortası Teminat Kapsamında Mıdır?

İlk Yayınlanma: 09.04.2021 Generali Sigorta Son Düzenleme : 12.09.2023

Yıldırım Düşmesinin Sigorta Kapsamına Dahil Edilmesi

Yıldırım düşmesi ve benzeri öngörülemez riskler, sigorta açısından bazı ek teminatlara ihtiyaç duyuyor. Konut sigortası içerisinde yer alacak ek teminatlar ise talep dahilinde daha fazla riske karşın teminat veriyor. Konut sigorta poliçeleri genel olarak; sel ve su basması, yangın ve hırsızlık gibi riskleri dahil ediyor. Başka ek teminatlarla hazırlanan poliçenin içeriği, teminat kapsamları, isteğe bağlı olarak genişletiliyor. Poliçe sahibi sigortalılar sigorta şirketlerinden gerekli teminatları ve güvenceleri, imza altına aldıkları poliçelerinde imza altına alıyorlar. Doğal afetler kapsamında değerlendirilen yıldırım düşmesi sigorta kapsamında teminatlandırılıyor. Yıldırım düşmesi, poliçede belirtilen koşullara bağlı bir biçimde teminat kapsamına alınıyor. Kapsamın çatısını konut sigortası oluştururken, yıldırım düşmesinin ana teminatı yangın teminatı olarak konumlandırılıyor. Yangın teminatı, zaten tüm konut sigortalarında ana teminat olarak yer alıyor. Bu teminat kapsamına; yangın, patlama ve yıldırım düşmesi neticesinde oluşacak zararları alıyor.

Konut Sigortası Fiyatını Öğren!

Konut Sigortalarının Kapsamına Yıldırım Düşmesi Riskine Yer Veriliyor mu?

İnsanlar, olağan hayat içinde ne zaman, hangi koşullarda, nelerle karşılaşabileceklerini doğal olarak tahmin edemiyor. Bu belirsizliğe karşın ailenizi, sahip olduklarınızı ve evinizi sigorta altına almak oldukça değerli bir çözüm oluyor. En başta saydığımız risklerin peşinden sigorta şirketlerinin verecekleri maddi destek, başınıza gelecek zararların tazmini konusunda ve oluşan stresinizi yenmek konusunda yararlı olacak biçimde değerlendiriliyor. Bu açıdan, insanların başlarına gelebilecek riskleri iyi değerlendirmesi ve sigorta şirketlerinin sunduğu teminatlara güvenmeleri gerekiyor. "Konut sigortası yıldırım hasarı karşılar mı?" sorunsalı, gelişen sigortacılık faaliyetleri kapsamında insanlara güven verecek yanıtlar içeriyor. Yıldırım düşmesini, sigorta şirketleri konut sigortası poliçelerinde teminatlandırıyor. Konut sigortası poliçeleri, insanların isteğine bağlı olarak kapsamını genişletiyor. Sigorta şirketleri teminatlarını öngörülemez riskler çerçevesinde artırırken, müşterilere gereken güvenceleri sağlıyorlar. Bu bağlamda yıldırım düşmesi gibi bir risk unsuru, mülk sahibinin başına gelebilecek zararlara karşı Generali Sigorta tarafından teminat kapsamında değerlendiriliyor. Generali Sigorta’nın konut sigortası teminatları hakkında daha fazla bilgi almak için Generali Sigorta ile dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yıldırım Düşmesi Sonucu Oluşan Hasarın Poliçe Kapsamına Dahil Edilmesi

Yıldırım hasarı, konut sigortası kapsamında poliçede kendine yer buluyor. Burada konut sigortası poliçesinin kapsamından söz etmek, oldukça önemli. Konut sigortaları genel olarak sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yer kayması gibi doğal afetlere de yer veriyor. Bunlardan başka hırsızlık, terör saldırısı, gasp ve kaza kaynaklı maddi kayıplar da konut sigortası poliçesinin kapsamında yer buluyor. Konut sigortaları poliçeleri hazırlanırken kapsam dahiline, ihtiyaçlarınız dahilinde verilen teminatları alması gerekiyor. Bu konuda sigorta şirketlerinden alınacak profesyonel yönlendirmeler, poliçenin en doğru biçimde şekillenmesine yol veriyor. Bilahare her sigorta ürünü, sizin yönlendirmeleriniz sayesinde planlanan ek teminat ve güvencelerle evinizi ve sahip olduklarınızı maddi güvenceye alıyor. Değişen iklim koşulları göz önüne alınırsa yıldırım düşmesi riskinin sigorta kapsamına alınması oldukça mantıklı bir hareket olarak kabul görüyor.

Yıldırım Düşmesinin Sigorta Teminatı Nasıl Ücretlendirilir?

"Evime yaptırdığım konut sigortası yıldırım hasarı ne kadar öder?" sorusu, bu konuda en çok karşılaşılan sorular arasındadır. İmzalanan poliçelerde sigorta şirketleri, müşteri ihtiyaçlarına göre teminatlarını çerçevelendiriyor. Dolayısıyla bu durum, ek risk maddeleri ve ek teminatları da peşinden getiriyor. Konut sigortası yaptırarak konutunuzun dışında hayatınızı da güvence altına alabiliyorsunuz. Müşterilere sunulan ek hizmetler ve ek teminatlar sigorta şirketleri arasında farklılıklar gösterebiliyor. Generali Sigorta, müşterilerine ihtiyaç duydukları güvenceyi sunarak, zor zamanlarında teminat kapsamında verdiği maddi destekle onların hayatta yalnız başına kalmadıklarını hissettiriyor. Öte yandan ev sahibi olmak veya kiracı olmak, konut sigortasından faydalanabilmek için aynı oranda önem arz ediyor.

Benzer Başlıklar

Konut Sigortası Su Basması Teminatı Nasıl Kullanılır?

Konut Sigortası Su Basması Teminatı Nasıl Kullanılır?

Evinizde su hasarı oluşması durumunda konut sigortanızın size nasıl yardımcı olabileceği hakkında bilgi almak için tıklayın!

Devamını Oku
Hırsızlık Durumunda Konut Sigortanız Olmasının Faydaları

Hırsızlık Durumunda Konut Sigortanız Olmasının Faydaları

Evinize hırsız girmesi durumunda konut sigortanızın size nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek istiyorsanız tıklayın!

Devamını Oku
Eşya Sigortası ile Konut Sigortası Arasındaki Farklar

Eşya Sigortası ile Konut Sigortası Arasındaki Farklar

Eşya sigortası, eşya sigortası nedir, ev eşya sigortası, konut sigortası, eşya Esigortası neleri kapsar gibi bilgileri öğrenmek için tıklayın.

Devamını Oku