Generali Sigorta A.Ş

Aylık Kasko Nedir Nasıl Yapılır Neleri Kapsar Neleri Kapsamaz?

İlk Yayınlanma: 11.03.2021 Generali Sigorta Son Düzenleme : 05.08.2021

Her ne kadar zorunlu sigorta türleri arasında olmasa da aracın kaskolu olması harika bir güvencedir. Bu kapsamda araç sahipleri kasko yaptırarak gönül rahatlığı ile araçlarını kullanmak isterler. Fakat kimi durumlarda aracın aktif olarak kullanıldığı süre çok kısıtlı olabilir. Standart ve en ideal kasko sigorta poliçesi 1 yıllık süreyi kapsar. Araç nadiren aktif olarak kullanılıyorsa kullanıcı yılın belli aylarında kasko yaptırmak isteyebilir. Bu kapsamda kullanıcının ihtiyaçlarının giderilmesi adına aylık kasko sistemi geliştirilmiştir.

Aylık Kasko

Diğer kasko türlerine nazaran yıllık değil, aylık teminatların yer aldığı bir sigorta türü olan aylık kasko ile aracınızı güvence altına alabilirsiniz. Söz konusu sigorta türü ile bütçenize uygun, çok daha cazip bir fiyat ile araç kaskonuzu yaptırmış olursunuz. Bu sayede aracınız 1 aylığına da olsa güvence altına alınmış olur. Ancak unutulmamalıdır ki; yıllık kasko sigortasının sağlamış olduğu birçok avantajın aylık kasko sigortasında sağlanması mümkün değildir.

Aylık Kasko Fiyatları

Aylık kasko fiyatları aracın türüne ve modeline göre farklı aralıktadır. Aylık kasko fiyatlarının normal kasko bedellerine göre daha cazip aralıkta olacağı herkes tarafından bilinen bir durumdur. Tabii ki 12 ay yenileme yapılması durumunda yıllık kasko çok daha avantajlı hale gelmektedir.

Aylık Kasko Sistemi

Aylık kaskodan yararlanmak isteyen araç sahipleri istedikleri zaman poliçenin süresini durdurabilir, geniş teminatlı bir kasko poliçesine geçebilirler. Her ay otomatik olarak yenileme imkânına da sahip olacağınız aylık kasko sistemi bu özelliği ile de normal kasko sigortasından farklıdır. Yenileme döneminde normal kaskoda olduğu gibi hasarsızlık indirimlerinden de yararlanılabilir.

Aylık Kasko Nedir?

Aylık kasko, araçların karşılıklı çarpışması, çalınması ve yanma durumlarına karşı teminat altına alınmasını sağlayan bir kasko çeşididir. Normal kasko uygulamasından farklı olarak dönemin şartlarına uygun olarak kaskonun aylık teminatlara indirgenme şeklidir.

Kasko Teklifini Hemen Al!

Aylık Kasko Nasıl Yapılır?

Aylık kasko sigortasını, sigorta şirketiniz ile irtibata geçerek kolayca yaptırabilirsiniz. Kaskonun yaptırıldığı andan itibaren oluşabilecek kaza durumunda aracınızı anlaşmalı servislere götürerek yaptırabilirsiniz. Üstelik aylık kasko sigortası teminatlarına ihtiyari mali mesuliyet teminatının yanı sıra 7/24 asistan paketini de ekletebilirsiniz.

Aylık Kasko Olurmu?

Aylık kasko, son dönemde uygulamaya koyulan ve cazip fiyat avantajı olduğundan talep gören bir sigorta çeşididir. Bu nedenle bundan sonraki süreçte de araç sahiplerinin aylık kasko poliçesine talep göstereceği düşünülmektedir.

Aylık Kasko Ücreti

Aylık kasko ücretini sigorta şirketine diğer poliçelerde olduğu gibi peşin, havale ya da EFT ile ödeyebileceğiniz gibi kredi kartı ile de ödemesini yapabilirsiniz. Kredi kartından onay vermeniz durumunda söz konusu sigorta türü her ay yenilenir ancak her ay yenilenecek bir aylık kasko yerine istediğiniz zaman iptal edebileceğiniz bir yıllık kasko yaptırmanız daha avantajlı ve güvenceli olacaktır.

6 Aylık Kasko Olurmu?

Sigorta şirketlerinin 6 aylık kasko sigorta uygulaması yoktur. Fakat kasko sigortanızı yıllık yaptırıp 6 ay sonunda iptal ettirmeniz durumunda doğal olarak 6 aylık sigorta yaptırmış olursunuz. Bunun yanında aylık sigortanızı 6 ay boyunca otomatik olarak yenileterek de 6 aylık kasko yaptırabilirsiniz.

3 Aylık Kasko Yapılır mı?

Sigorta acentelerinde 6 aylık kasko sigorta uygulaması olmadığı gibi 3 aylık kasko uygulaması da yoktur. 3 aylık sigorta, yıllık kasko sigortasının 3 ay sonra iptal edilmesi ya da aylık kaskonun 3 ay boyunca devam ettirilmesi sonunda elde edilen bir hizmet olarak değerlendirilebilir.

1 Aylık Kasko

Aylık sigorta, aracını belli dönemlerde aktif olarak kullanan kişiler için çok ideal bir kasko çeşididir. Örneğin aracınızı sadece şehir içinde kullanıyorsanız normal kaskoya ihtiyaç duymayabilirsiniz. Bunun yerine senede bir kez çıktığınız uzun tatil sürecinde sevdiklerinizi ve aracınızı güvence altına almak için aylık kasko avantajlarından istifade edebilirsiniz.

Aylık Kasko Var mı?

Aylık kaskonun maddi ve manevi teminatlarından yararlanarak yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gerekli güvenceyi sağlamış olursunuz. Bu sayede aracınızı kısıtlı bir süre dahilinde olsa da içiniz rahat şekilde kullanabilirsiniz.

Aylık Kaskonun Riskleri Nelerdir?

İnsanoğlu olarak özellikle günümüz dünyasında mental olarak çok yoğun yaşamaktayız ve doğamız gereği gözden kaçırabileceğimiz ve unutabileceğimiz birçok sorumluluğumuz bulunmaktadır. 1 ay süreyle geçerli olduğu için poliçenizi yenilemeyi unutursanız veya kredi kartı limit yetersizliği gibi nedenlerden ötürü yenilemeniz yapılamazsa, olası bir kaza durumunda güvencenizi kaybedebilir ve tasarruf ettiğinizi düşünürken büyük maddi hasarlar ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yıllık kasko yaptırmanız sizin açınızdan en sağlıklı seçim olacaktır. *Bu bir bilgilendirme yazısıdır, Generali Sigorta’da "Aylık Kasko" hizmeti yoktur.

Benzer Başlıklar

Uzun Yola Çıkmadan Arabanızla İlgili Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Uzun Yola Çıkmadan Arabanızla İlgili Dikkat Etmeniz Gereken 10 Şey

Tatil ya da iş, her ne olursa olsun arabanızla şehir içinde yaptıklarınızdan daha uzun bir yolculuğa çıkacaksanız hazırlıklı olmalısınız. Dikkat etmen...

Devamını Oku
Sigorta Şirketinin Rücu Hakkı Nedir?

Sigorta Şirketinin Rücu Hakkı Nedir?

Rücu hakkı, özel ya da tüzel kişinin yükümlülüklerinden vazgeçtiğini ve caydığını anlatan bir terimdir. Sigortadaki rücu hakkı sigorta şirketinin sigo...

Devamını Oku
Bayram Tatilinde Yolculuk Yapacak Sürücülere Tavsiyeler

Bayram Tatilinde Yolculuk Yapacak Sürücülere Tavsiyeler

Yılın son yaz tatilini bayrama denk getirenler; yakınlarını ziyaret için yola koyulacaklar… Bayram tatillerinde karayollarına çıkacak araç sayısının n...

Devamını Oku