Tramer Nedir?

tramernedir

Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi kurumunun kısaltılmasıdır. Tramer sistemi tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposudur. Tramer online bir sistem olup, ikinci el bir taşıt alırken herhangi bir hasarının olup olmadığını, taşıt hasar kaydı, mağdur bilgileri, taşıt trafik poliçesi, taşıt kasko poliçesi, kaza yapan taşıtların kaza tespit tutanağı ve kusur sorgulama gibi birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Online olarak gerçekleştirilebilen bu işlemler aynı zamanda tramer kaydı sorgulama SMS ile gerçekleştirilebilmektedir. Tramer aslında bir sigorta yapılanması olup Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi uygulamasıdır. Tramer sorgulama online sistemi sayesinde birçok bilgiye hızlı ve kolayca ulaşmak mümkün.

Tramer Kaydı Nasıl Sorgulanır?

Tramer kayıt sorgulaması yapmak isteyen kişiler hakkında bilgi sahibi olmak istedikleri araçlar ile ilgili detalı bilgiye ulaşabilirler. Tramer sorgulaması için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi hizmetini kullanmak gereklidir.

  • Tramer Trafik Sigortası Sorgulama: Sorgulamanın eksiksiz ve doğru olması için sigorta şirketi, acente numarası ve poliçe numarası gibi bilgilerin eksiksiz girilmesi gereklidir.
  • Tramer Kasko Sigortası Sorgulama: Plaka ve şasi bilgileri sisteme girilerek sorgulama yapılabilir. Poliçe ile ilgili tüm detaylara bu sorgulama ile ulaşılabilir.
  • Araç Hasar Sorgulama: Araç hasar sorgulama ile ikinci el taşıtların kazaya karışıp karışmadığı, hasar durumu ve miktarı ile ilgili sorgulamalar yapılabilir.
  • Tramer Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama: Kaza tespit tutanağı sorgulamak için 3 alternatif vardır. Plaka ve Sigortalı TC Kimlik No ile Sorgulama, Plaka ve Sigortalı Vergi Kimlik No ile Sorgulama ve Plaka ve Sürücü TC Kimlik No ile Sorgulama. Gerekli bilgiler sisteme eksiksiz girildiği de doğru sorgulama işlemi gerçekleştirilecektir.

Trafik Sigortası Fiyatını Öğren!

Tramer Belge No Nedir?

Tramer belge numarası her sigorta şirketi için farklıdır. Sigorta şirketleri sigorta numaralarını özel şekilde belirlemektedir ve her belge no farklıdır. Bu sebeple poliçe numarası üzerinden sorgulama yapmak için öncelikle şirketin kod sistemini kullanmak gerekmektedir.

Tramer Sorgusu

Tramer sorgulama işlemi www.sbm.org.tr adresinden online olarak yapılabilmektedir. Aynı zamanda SMS yoluyla tramer kaydı sorgulaması yapılabilmektedir. Taşıtın şasi numarasını veya plakasını 5664’e kısa mesaj olarak göndererek tramer sorgulaması yapılabilir.

Generali Sigorta

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.