Bayram Tatilinde Yolculuk Yapacak Sürücülere Tavsiyeler

Yılın son yaz tatilini bayrama denk getirenler; yakınlarını ziyaret için yola koyulacaklar… Bayram tatillerinde karayollarına çıkacak araç sayısının normalden 6 kat birden attığını göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin! Bayram tatilinde yola çıkmaya hazır mısınız? Güvenli ve sorunsuz bir seyahat için bayram tatilinde yolculuk yapacak sürücülere tavsiyeler.

Kasko Fiyatını Öğren!

Bayramda Araba Kullanmak

Yola çıkmadan önce

Özellikle şehirler arası uzun yolculuğa çıkmadan önce aracınızın yola hazırlıklı olmasının önemini ihmal etmemeli. Lastiklerden frenlere, motordan akü ve yağa kadar mekanik ve teknik kontroller mutlaka yapılmış olmalı.
Araçta çocuklar olacaksa onlar için gerekli güvenlik önlemlerini almayı unutmayın.

Alınan her türlü önleme rağmen yolda beklenmedik durumlarla karşılaşılabileceğini unutmayıp; yolda en sık karşılaşılan araç arızalarına karşı önlem almayı unutmamalı.

Eğer tatil için yurtdışına gidecekseniz, vize için zorunlu olan seyahat sigortası yaptırmanız gerekir. Yurtdışı seyahat planınızın ilk sırasına seyahat sağlık sigortası yaptırmayı ekleyin.

Yolculuk esnasında

Yolculuk boyunca hem ön hem de arka koltukta oturan yolcuların can güvenliğini korumak için emniyet kemeri hep bağlı olmalı.

Yolculuk esnasında hem fiziksel olarak bedeninizi gevşetip kaslarını açmak hem de dinlemek için mola vermeyi ihmal etmemeli.

Yol boyunca trafik kurallarına uymayı asla ve asla göz ardı etmeyin.

Yolculuk boyunca cep telefonu ve dikkat dağıtıcı mobil cihazları kullanmayın gerekli olan durumlarda aracınızı uygun bir alana çekerek mola verip, bu şekilde kullanın.

Hava koşullarını ihmal etmeyin, takip mesafesini korumaya özen gösterin.

Aileniz ve sevdiklerinizle güzel ve keyifli bir tatil için yola çıktığınızda trafik kurallarına uymak yol güvenliği konusunda bilinçli bir sürücü olduğunuzun da göstergesi olacak. Keyifli ve unutulmaz bir bayram tatiline çıkarken ve dönüşte, en basiti bile önem arz eden bu kurallara uymayı ihmal etmeyip; yolda başınıza gelebilecek beklenmedik durumlara karşıysa aracınızı kasko sigortası ve trafik sigortası sayesinde güvenceye alıp; yolculuğunuzu riske atmaktan kaçınabilirsiniz.
px Bayram Tatilinde Yolculuk Yapacak Sürücülere Tavsiyeler

generali

Generali Sigorta sektöründe saygın, köklü, güvenilir ve yenilikçi bir şirket olarak 150 yılı aşkın süredir Türkiye'de faaliyet göstermektedir.

Benzer Başlıklar