Supplies to keep in a car

Yoldayken acil bir duruma ya da ani ve zorunlu bir molaya hazırlıklı olmak her zaman faydalıdır! En kötüye de en iyiye de hazır olmak için otomobilinizde bulundurmanız gereken bazı temel malzemelere bir göz gezdirmeye ne dersiniz?

Enerji verici atıştırmalıklar

Çok aç veya susuz olmamanız, özellikle uzun yolculuklarda sürüş sırasında uyanık kalmanızı ve tetikte olmanızı sağlamak adına çok önemlidir. Otomobilinizde şişe su ve enerji barı, karışık kuru yemiş veya bitter çikolata gibi enerji verecek atıştırmalıklar bulundurun. Ayrıca ortalığı kirletmemek için torpido gözünde kağıt mendil ve ıslak mendil bulundurmak da iyi bir fikir olacaktır!

Acil durum için gerekli malzemeler

Ne olacağını önceden bilemezsiniz, bu yüzden her zaman otomobilinizde acil durumda ihtiyaç duyulabilecek malzemelerin bulunması çok önemlidir. Bunlardan trafik ve tescil belgesi, sürücü ehliyeti ve zorunlu trafik sigortası poliçesi yasal açıdan zorunlu belgeler olup, ilk yardım çantası, yangın söndürücü, reflektör, çekme halatı ve mevsimine göre zincir, kriko, bijon anahtarı, seyyar lamba, yedek lastik de araçta bulundurulmalıdır. Ayrıca, kasko sigortası poliçesi, otomobil el kitabı, akü takviye kablosu, su geçirmez ceket ve bot, battaniye ve buz kazıyıcı bulundurulması da faydalıdır.

Mola için ihtiyaç duyulan eşyalar

Bazen biraz yürümek, piknik yapmak, hatta spontane bir yatılı mola vermek için aracınızı sağa çekmek isteyebilirsiniz. Ama dikkat, bagajınızın boş olması sizi engellemesin! Bagajınızda bir kat kıyafet ve yedek bir kirli çamaşır torbası, piknik örtüsü, yürüme botu veya spor ayakkabı gibi temel eşyaları içeren basit bir set bulundurun.

Çocuklar ve evcil hayvanlar için gerekenler

Çocuklar veya evcil hayvanlar ile seyahat etmek dikkat dağıtıcı olabilir, bu yüzden önceden plan yaparak bagajda bazı gerekli eşyaları bulundurun. Bu eşyaların ilk akla gelenleri; çocuk oyuncakları, atıştırmalıklar, klipsli kitaplar veya oyunlar, battaniye, yedek bir kat kıyafet, çöp torbası ve ıslak mendil ile köpek bisküvisidir.

Son olarak, – otopark ücreti ödemeniz gerekirse – torpido gözünde her zaman bozuk para bulundurun ve çakmak veya USB yuvasına takmak için el altında yedek bir telefon şarj cihazı olsun. Son olarak, elektronik aletlerin sorun çıkarması ihtimaline karşı her otomobilde düzgün bir harita bulunmalıdır.

px Her duruma hazır olmanız için otomobilinizde bulunması gerekenler