DASK Adres Kodu Sorgulama

DASK adres kodu, ülke sınırları içindeki tüm konutlara ait 10 haneli özel bir numaradır. Bu kod özellikle zorunlu deprem sigortası poliçe işlemlerinde kullanılmaktadır.

DASK Adres Kodu Nedir?

1999 yılında gerçekleşen depremde yaşanan büyük can ve mal kayıplarından sonra depreme karşı koruyucu önlemlerin alınması zorunlu hale getirildi. Bu konu ile ilgili olarak yapılan çalışmalar sonucunda Doğal Afet Sigortaları Kurumu(DASK) bünyesinde yürütülmek üzere, deprem afetinin yol açtığı zararları telafi etmek için Deprem Sigortaları Poliçesi oluşturuldu. DASK Adres Kodu ise bu poliçeyi yaptırırken size kolaylık sağlayacak bir numaradır.

Neden DASK Adres Kodu Edinmelisiniz?

DASK deprem sigortası, evinizi deprem riskine karşı güvence altına alan bir güvencedir. DASK adres sorgulama işlemi yaparak adres kodunuzu öğrenebilir ve DASK deprem sigortanızı yaptırabilirsiniz. Bu sayede hem evinizi hem de kendinizi depreme karşı güvence altına alabilirsiniz.

DASK Adres Kodu Ne Tür Avantajlar Sağlar:

  • Adres bilgilerinizde olabilecek hatalar sebebiyle yanlış sigorta poliçesi oluşmasının önüne geçilir. Bu sayede sigorta işlemlerinizi daha hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Evinizle ilgili yaptıracağınız işlemlerde kolaylık sağlar.
  • Sigorta poliçe yenilemesi işlemlerinin hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar. Ayrıca evinize özel indirim ve avantajlar varsa, bunların daha kolay bir şekilde uygulanmasını sağlar.
  • Ev adresi ve iletişim bilgilerinize sistem üzerinden daha kolay ulaşılabileceği için DASK kapsamında verilecek hizmetlerin daha hızlı gerçekleşmesini sağlar.
  • Deprem sonrasında size hızlı bir şekilde, vakit kaybetmeden ulaşılmasını sağlar.
  • Zorunlu olan DASK deprem sigortasını yaptırmayan evlerin tespitinin yapılmasını sağlar.

DASK Adres Kodu Sorgulama:

Siz de Ulusal Adres Veri Tabanı'na kayıtlı olan adres kodunuzu aşağıdaki formdan sorgulayarak öğrenebilirsiniz.

Türü Adı
Bina No Bina Kodu Site Adı Apartman Adı
İç Kapı No