İşlem Rehberi

Generali İnternet Sitesinden Teklif Alma ve Poliçe Satın Alma İşlem Rehberi

www.generali.com.tr isimli web sitemize bilgisayarınızdan veya mobil telefonunuzdan ulaşabilir ve

Ürün ve kampanyalarımız ile ilgili olarak sizi aramamız için iletişim bilgilerinizi bırakabilir
Belirli ürünlerimiz için sigorta sözleşmesi teklifi alabilir
Belirli ürünlerimizle ilgili poliçenizi doğrudan sitemizden satın alabilirsiniz

Yukarıdaki işlemleri aşağıda detaylı olarak açıklanacak olan adımları sırasıyla izleyerek tamamlayabilirsiniz.

Sitemizde paylaşacağınız (TC kimlik no, isim-soyad, adres, email vs) kişisel bilgilerinizin saklanma ve kullanılma koşullarına ilişkin bilgilere, sitemiz ana sayfasında yer alan “Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgilendirme” başlığı altında detaylı şekilde ulaşabilirsiniz.

Sitemizde İşlem Yapmak İçin İzlenecek Adımlar

Generali Sigorta internet sitesinden Kasko, Trafik, Yurtdışı Seyahat Sağlık ve DASK Sigortası ürünleri satın alınabilmektedir. Aşağıda örnek süreç olarak kasko ve trafik sigortalarıyla ilgili adımlar anlatılmış olup, Yurtdışı Seyahat Sağlık ve DASK sigortalarında da satınalma süreci aynıdır, yalnızca teklifi ve poliçeyi hazırlamak için tarafımızca sorulan sorular değişiklik gösterecektir.

www.generali.com.tr adlı açılış sayfamız üzerinden Fiyat Öğren butonuna tıklamanız gerekmektedir. Yeni sayfaya yönlendirildikten sonra ilk adım olarak plakanızı girip devam et butonuna basınız. İkinci adım olan TC Kimlik numaranızı doldurunuz, devam et butonuna basınız. Üçüncü ve son adım olan sayfamızda telefon numaranızı girdikten sonra ‘Kullanıcı Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgi ve Modüler Kasko ve Trafik Sigortarına ait Aydınlatma ve Bilgilendirme kutusunu işaretlemeniz gerekmektedir. Ek olarak pazarlama izni (isteğe bağlı) metinlerini okudum, kabul ediyorum’ kutusunu işaretleyebilirsiniz. Daha sonra ‘Devam et’ butonuna basarak satış ekranına yönlendirilirsiniz.

NOT: Sitemizin hizmetlerinden yararlanmak için mutlaka Kullanıcı Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgi metnini onaylamanız ve burada belirlenen kurallara uymanız gerekmektedir. Aksi halde sitemizden yararlanamazsınız. Kullanıcı Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgi metnini dikkatlice okumanız hak ve yükümlülüklerinizin tarafınızca öğrenilmesi açısından çok önemlidir.

İlgili sayfaların görseli aşağıda tarafınızla paylaşılmaktadır.

1 guide-1

Ana sayfaya girince ‘Fiyat Öğren’ butonuna tıklayınız.

2 guide-2

Birinci adımda plaka yazan kısma aracınızın plakasını yazıp ‘devam et’ butonuna basınız.

3 guide-3

Şimdi ikinci adımdasınız; TC Kimlik No yazan yere TC Kimlik Numaranızı yazıp ‘devam et’ butonuna basınız.

4 guide-4

Son adımdasınız, cep telefonu numaranızı girip, sayfanın altında 'Kullanıcı Sözleşmesi ve Kişisel Verilerin İşlenmesine Dair Bilgi ile pazarlama izni metinlerini okudum, kabul ediyorum' kutusu,'Modüler Kasko ve Trafik Sigortarına ait Aydınlatma ve Bilgilendirme formlarını okudum. Kabul ediyorum' kutularına tıklayınız.

5 guide-5

Kutuları doldurduktan sonra ‘devam et’ butonuna basınız.

6 guide-7

Bu ekranda farklı kasko modüllerini Sepete ekle/çıkart yaparak kasko paketinizi özelleştirebilirsiniz. Modüllerin detayları için ‘detaylar’ butonuna tıklayabilirsiniz. Daha sonra ‘devam’ butonuna basınız.

7 guide-8

Kredi sorusunu cevaplayıp evet/hayır butonlarından birine basıp devam ediniz. İşlemlerinizi tamamlayınız.

8 guide-9

İşte bu kadar basit. Poliçeniz hazır! Şimdi ödeme kısmına geçiyorsunuz.

9 guide-10

Doldurmanız gereken bilgileri doldurup, mesafeli satış sözleşmesini okudum ve onaylıyorum kutucuğuna tıklayıp ödemeyi tamamla butonuna basınız.

10

Poliçenizi Generali’den yaptırdığınız için teşekkürler. İyi günler dileriz.

Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları

Şirketimizden satın almış olduğunuz poliçeniz veya Şirketimizle olan sair işlemlerinizden doğan uyuşmazlıklar ile ilgili olarak; uyuşmazlığın niteliğine göre aşağıdaki yollara başvurulması mümkündür:

Tüketici hakem heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri Detaylar için;
http://www.tuketici.gov.tr/index.snet?wapp=nasilbasvurulur_tr
Türkiye sınırları dahilindeki Yetkili ve Görevli Mahkemeler Site kullanım sözleşmemizde yetkili mahkeme İstanbul Merkez Mahkemeleri olarak belirlenmiştir.
Elektronik ticaret işlemleri nedeniyle elde edilen kişisel verilere ilişkin gizlilik kurallarına ve kullanıcı sözleşmesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.
https://www.generali.com.tr/kisisel-verilerin-islenmesine-dair-bilgilendirme