Generali Sigorta A.Ş

Havacılık Sigortaları

Havacılık Sigortaları Nedir?

Havacılık Sigortaları, havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin, uçakları, hava araçlarını ve bu araçlara bağlı diğer riskleri kapsayan sigorta türleridir. Havacılık sigortaları genellikle karmaşık ve özelleştirilmiş poliçelerdir, çünkü havacılık endüstrisi özel risklere maruz kalır ve geniş bir yelpazede faaliyet gösteren şirketleri içerir.

 

Havacılık Sigortaları Teminatları Nelerdir?

Havacılık Sigortaları, geniş bir yelpazede maddi ve hukuki risklere karşı koruma sağlayan özel sigorta poliçeleridir. Hava aracının kendi gövdesine yönelik maddi hasarları içerirken, Üçüncü Şahıs Mali Sorumluluk Sigortası, uçak operatörlerini üçüncü şahıslara karşı doğabilecek maddi ve kişisel zararlara karşı korur. Bu sigortalar, havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilir ve genellikle karmaşık ve uzmanlık gerektiren poliçelerdir.

 

Hava Araçları Gövde Sigortası Nedir?

Hava Araçları Gövde Sigortaları, sigorta konusu hava taşıtlarının

  • uçuşları sırasında
  • yerde hareket esnasında (taksi hali) veya
  • dururken

uğradıkları zarar ve hasarları güvence altına alır.

Hava Araçları Sorumluluk Sigortası Nedir?

Hava taşıtının veya hava taşıtından düşen parçaların neden olduğu tazminat talepleri için güvence sağlar. Bunlar üçüncü şahıslar tarafından sigortalıya karşı ileri sürülebilecek aşağıdaki zararlar olabilir:

  • bedeni zararlar ve/veya
  • maddi zararlar

Yolcuların hava taşıtlarında maruz kalabilecekleri bedeni hasarlar nedeniyle sigortalıya düşen hukuki sorumluluk da, yolcu sorumluluk sigortasıyla teminat altına alınır.

 

Hava Araçları Ferdi Kaza Sigorta Nedir?

Mürettebat ve/veya yolcuların hava taşıtında meydana gelen bir kaza sonucu ölmeleri veya sürekli sakat kalmaları durumunda, poliçede yazılı bedellere kadar tazminat ödenir. Tazminat kişilerin yasal varislerine veya kendilerine ödenir.

 

Soru Formu

Soru formu dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıkla.

 

 

 

Sıkça Sorulan Sorular

Aşağıdaki Acenteni Bul linkine tıklayıp, ilgili harita üzerinden size en yakın Generali Sigorta Acentesi'ni ulaşarak teklif alabilirsiniz.

Acenteni Bul