Generali Sigorta A.Ş
Sylvain Emilien Christian Ducros

Sylvain Emilien Christian Ducros

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

Kariyer

1999 Yılında Institut de Sciences Financières et d’Assurance-ISFA Aktüerya ve Finans mezunu olan Sylvain Ducros, Fransız Aktüerya Enstitüsü’ne (Institut des Actuaires (IA)) kayıtlı bir Aktüerdir. Ayrıca Aktüerya Bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Sylvain Ducros Sigorta Endüstrisinde yaklaşık yirmi yıl boyunca AXA Grup'ta, hem Avrupa'da hem de Güney Doğu Asya'da hayat dışı kuruluşlarda Baş Aktüer, Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı gibi üst düzey pozisyonlarda bulunmuştur. Bu görevlerde Hayat dışı sigortacılık alanında Ürün Geliştirme, Fiyatlandırma, Underwriting, Hasar, Reasürans, Finans, Yatırım, Risk Yönetimi, Rezerv alanlarında deneyim sahibi olmuştur.

AXA Grup bünyesindeki son görevinde Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı rollerine ek olarak, Endonezya'daki Mandiri AXA General Insurance Bhd'nin Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmıştır.

2019 yılında Tayland pazarında online araba sigortası sağlayan ve Tayland'da hızla büyüyen önde gelen bir Fintech olan Roojai.com’da Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

14 Eylül 2020 tarihi itibarıyla Generali Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak atanmış ve Generali Ailesi'ne katılmıştır.