Generali Sigorta A.Ş

Araç sahiplerinin vergi giderlerinden sonra en yüksek harcama kalemleri arasında yakıt gideri bulunmaktadır. Ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının da dünya ortalamasının üzerinde olması tüketicilerin en az yakan otomobilleri seçmesine yol açmaktadır. En az yakan otomobiller arasında genellikle dizel motor üniteli araçlar yer almaktadır. Sizler için hazırladığımız en az yakan güncel otomobiller listesine göz atarak kendi bütçenize uygun araçları inceleyebilirsiniz. Araç seçiminizi yaptıktan sonra daha güvenilir bir sürüş keyfi için ise satın aldığınız aracınıza kasko ve seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız. Böylelikle yakıt tasarrufu elde ederken aynı zamanda kazalara bağlı olarak meydana gelebilecek maddi yükümlülüklerden de tasarruf elde etmiş olursunuz.

Opel Corsa

ECOTEC teknolojisi kullanan Opel Corsa, dizel otomobiller arasındadır. 100 kilometrede ortalama 3.2 litre yakıt tüketen Corsa, aynı zamanda ısıtmalı koltuk seçenekleri ve direksiyon işlevselliği ile de ön plana çıkan otomobiller arasındadır.

Audi A1

Audi A1 1.4 L ve 1.6 L TDI hacimli motorlara sahiptir. En az yakan otomobiller arasında yer alan Audi A1 100 kilometrelik mesafede 3.4 litre yakıt tüketmektedir. Audi A1 fiyatları pahalı olmasına rağmen 15.000 kilometreyi geçen kullanıcılar, düşük yakıt tüketimi sebebiyle karlı duruma geçebilmektedir.

Ford Fiesta

2017 senesinde tekrar yenilenen ve 8. jenerasyonu ile araç tutkunları ile buluşan Ford Fiesta, 1.5 litrelik hacme sahip dizel motora sahiptir. Ford Fiesta otomobili 100 kilometrede 3.5 litrelik yakıt tüketir. Verimlilik özelliği ile ön plana çıkan Ford Fiesta en fazla tercih edilen araçlar arasında da yer almaktadır.

BMW 1 Serisi

C segmentli premium araçlar arasında yer alan BMW 1 serisi, Alman teknolojisi ile üretilen iç aksamları ile de dikkat çekiyor. 100 kilometrelik mesafede 3.6 litre yakıt tüketen BMW 1 serisi metropoller için de uygun olan araçlar arasında yer almaktadır.

Nissan Pulsar

Renault Nissan arasındaki işbirliğinin en önemli detayı motor teknolojileridir. Fransızlar tarafından geliştirilen dCi özellikleri motor, düşük yakıt tüketimi ve işlevsel özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Nissan Pulsar modelinde kullanılan motor, 100 kilometrede 3.4 litre yakıt tüketmektedir.

Renault Talisman

Renault tarafından iş dünyasına özel olarak geliştirilen Talisman aracı, geniş iç hacmi ile dikkat çekiyor. Sert çizgiler ve kaslı yapısı ile sık sık kendinden söz ettirmeyi başaran bu araç gelir ve gider dengesini de sağlayabilecek şekilde özel olarak tasarlanıyor. Rüzgar sürtünmesi ve yakıt tüketimi düşük olan araç, 1.5 litrelik dCi motoru ile 100 kilometrede 3.6 litre motorin harcamaktadır.

Opel Astra Hatchback

Opel ve FIAT işbirliği ile geliştirilen CDTi motor, verimlilik ve işlevsellik konusunda ön plana çıkıyor. Ünlü Astra modelinde de kullanılan CDTi motorunun 1.6 litrelik versiyonunun kullanıldığı Opel Astra Hatchback 100 kilometrelik bir mesafe için ortalama olarak 3.7 litre yakıt tüketiyor. 1.6 CDTi motor aynı zamanda 110 beygir güç üretimine de sahiptir.

Renault Clio

En az yakan otomobiller arasında Renault markasının efsanevi modeli Clio’da yer alıyor. Düşük yakıt tüketimi ve uygun fiyatları ile adından sık sık söz ettiren Clio efsanevi dizel motoru dCi ile üretiliyor. 100 kilometrelik mesafede ortalama 3.6 litre yakıt tüketen Renault Clio en sık tercih edilen araçlar arasında da bulunuyor.

Citroen C3

Aileler için tasarlanan ve metropol yaşamına uyum sağlayabilen Citroen C3 modeli BlueHDi motora sahiptir. 100 kilometrelik mesafede 3.7 litre yakıt tüketen Citroen C3, en az yakan otomobiller listesinde yer almayı başarıyor.

En Çok Okunanlar