Generali Sigorta A.Ş

Aracınıza Yol Yardımı Gerektirecek Durumlar Nelerdir?

İlk Yayınlanma: 04.06.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 29.11.2022

Siz ne kadar tedbirli ve dikkatli bir sürücü olursanız olun ister gündelik şehir içi trafiğinde ister şehirler arası uzun yolda olsun, aracınızla yola çıktığınızda karşılaşma ihtimali olan risklerden korunmak için de mutlaka önlem almalısınız. Trafiğin akışı için de yer alan tek sürücünün siz olmadığınızı unutmayıp, diğer sürücülerden kaynaklanabilecek riskleri de göz ardı etmemeli… Ayrıca gözden kaçabilecek küçük ihmallerin de yolda sorun olarak dönebileceğini aklımızın bir köşesinde bulundurmalıyız. En dikkatli, tedbirli sürücülerin bile yolda başına gelebilecek aksaklık ve sorunlardan kaynaklı olarak aracınıza yol yardımı gerektirecek durumlar nelerdir?

Kasko Fiyatını Öğren!

Araç Yol Yardım

Aracınızın bakımı ile ne kadar özenli biçim ilgileniyor olsanız da örneğin tıkalı trafikte motor devri düşük kalıp şarj dinamosu aküyü sağlıklı bir biçimde şarj edemediğinde; araba çalışmazken iç ışıklarının, radyosunun veya diğer elektronik aksamlarının çalışır bırakılması sebebiyle ya da araçın aküsünü şarj etmekle görevli aksamında arıza çıkmasıyla akünüz bitip yolda kaldınız… Dikkatsizliğinize gelip de aracınızın yakıtı tam yoldayken tükendiğinde; yağının bitmesi, motor kayış aksanı ya da hortum bağlantısı gibi teknik sistemler arızalandığında; tehlikeli durumlara sebebiyet verebilecek olası bir yakıt kaçağı durumunda; fren sistemi, süspansiyon, direksiyon ve tekerlek aksamları gibi yine teknik sıkıntılarla yolda kaldınız… Aracınızın lastiklerinde meydana gelebilecek bir sorun sebebiyle, yol alırken ön cama fırlayan sert nesnenin camı tuzla buz etmesiyle ya da araçta çıkabilecek (ancak tedbiri elden bırakmadığınız için yangın söndürme tüpü ile müdahale edebildiğiniz) küçük bir yangın sebebiyle yolda kaldınız… Aracınıza yol yardımı gerektirecek durumlar konusundaki bu senaryolar daha da artırılabilir. Ne var ki sorun ne olursa olsun önemli olan; yolda karşılaşabileceğiniz bu gibi beklenmedik aksiliklere karşı hazırlıklı ve tedbirli olmak için kasko sigortasının önemini ihmal etmemek. Aksiliklere karşı önlem almak hayatınızı kolaylaştıracak!

Benzer Başlıklar

Trafikten Men Edilen Araç Nasıl Kaldırılır?

Trafikten Men Edilen Araç Nasıl Kaldırılır?

Trafikten men edilen araç, trafikten men, trafikten men kaldırma, trafikten men edilen araç ne olur yanıtları için hemen tıklayın.

Devamını Oku
Trafik Cezaları Nelerdir? Hangi Durumlarda Trafik Cezası Uygulanır?

Trafik Cezaları Nelerdir? Hangi Durumlarda Trafik Cezası Uygulanır?

Hayatınızın büyük bir bölümünü trafikte geçirdiğiniz için çoğu zaman trafik içerisinde bazı riskleri de beraberinde almış oluyorsunuz. Özellikle büyük...

Devamını Oku
İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İkinci El Araba Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir arabanın yeni olmaması sizin için yeni olmayacağı anlamına gelmez. İkinci el araç satın almak, fabrikadan yeni çıkmış bir model satın almak kadar...

Devamını Oku