Generali Sigorta A.Ş

Çocuğunuzla Araba Yolculuğu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk Yayınlanma: 25.04.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 29.11.2022

Merhaba, ben Generali Ali. Çocuklarla yolculukta beklenmedik durumlara karşı kendinizi hazır hissetmek için, önce kendinize güvenip, çocuklarla yolculuğa kendinizi hazırlayın.

  • Yanınıza alacaklarınızın listesini yapın: İhtiyaç duyabileceğiniz tüm eşyaları yazın ve yola çıkmadan listenizi kontrol edin.
  • Oyuncak seçimine dikkat edin: Çocuğunuzun ilgisini çeken oyuncakları tercih edin, bazen evde çok ilgilenmediği bir oyuncak yolculuk sırasında favori oyuncağı haline gelebilir.
  • Yanınıza yedek giysi almayı unutmayın: En önemli şeylerden bir tanesi de rahat giysiler tercih etmek ve her duruma karşı yanınızda yedek kıyafet bulundurmaktır.
  • Çocuğunuzu mutlaka araba koltuğunda oturtun: Her ne kadar ön koltukta oturmak çocuklar için eğlenceli olsa da güvenlik açısından araba koltuğunda oturması önem taşıyor.
  • Yolculuk sırasında eğlenmesini sağlayın: Uyandıklarında sohbet etmek, yol boyunca çevreyi incelemek ve oyunlar üretmek yola olan ilgilerini artırır.

Ailenizle geçirdiğiniz keyifli vaktinizi güvence altına alın, kasko sigortası yaptırmayı unutmayın!

Benzer Başlıklar

ASBİS No Nedir?

ASBİS No Nedir?

ASBİS (Araç ve Sürücü Bilgi Sistemi) araçların tescil işlemleri ile birlikte aynı zamanda sürücü belgesi işlemlerinin de dijital ortamlarda online ola...

Devamını Oku
Aracınızı Sonbahar ve Kış Aylarına Nasıl Hazırlamalısınız?

Aracınızı Sonbahar ve Kış Aylarına Nasıl Hazırlamalısınız?

Sonbahar, yazdan çıkış yaptığımız ve kış soğuklarına vücudumuzun alışması için bize sunulan aylar bütünüdür. Bu aylarda sadece vücudumuzun hazırlanmas...

Devamını Oku
Şasi Numarası Nedir? Nerede Yazar?

Şasi Numarası Nedir? Nerede Yazar?

Her araçta bulunması zorunlu olan şasi numarası, 17 haneli rakam ve harflerden oluşan araç kimliğidir. Şasi uluslararası adlandırmada VIN (Vehicle Inf...

Devamını Oku