Generali Sigorta A.Ş

Araç Kapı Arızası Durumunda Neler Yapılmalı

İlk Yayınlanma: 04.06.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 22.11.2022

Her gün kullandığınız aracınızda meydana gelen beklenmedik arızalar, günün tüm neşesini kaçırıp; günlük rutinin değişmesine ve çözülmesi gereken sorunlar uğraşmanıza neden olur. Doğru, böyle durumlar hayli can sıkıcıdır ve bazen de insan ne yapacağını bilemez. Bu beklenmedik durumlardan birisi de arabanın kapı arızlarıdır. Sürüş güvenliği açısından önemi tartışılmaz olan araç kapılarının arızalı olması durumunda, trafikte seyir halinde kendiliğinden açılabilme riski taşır. Bu nedenle kapı kilit ve menteşeleri kusurusuz olarak görevlerini yapmalıdır. Peki, araç kapı arızası durumunda neler yapılmalı.

Kasko Fiyatını Öğren!

Araç Kapı Arızası

Anahtarın dişlerinin arızalanması, plastik tutacaklardan birinin kırılmış ve yolda düşmüş olması, kapı ileticisinin arızalanmış olması, kilidin şifrelerinin arızlanması, aracın aküsünün bitmesi sebebiyle kilit motorunun çalışmaması, kapı kilit silindirinin hasar almış olması gibi nedenlerle karşılaşılabilen kapı arızaları yol seyir güvenliği açısından zaman kaybetmeksizin giderilmeli. Böyle bir durumla karşılaşmamak için araç kontrollerinin düzenli olarak yapılması en önemli önlem olacaktır. Aracın kapısının açılmaması ya dakapanmaması durumunda, kapıyı zorlamak ya da kendiniz tamir etmeye çalışmak yerine mutlaka işinin uzmanı bir çilingirden yardım almalısınız. Aracınızla ilgili ihtiyacınız olan durumlarda kullanmak üzere Generali’den 7/24 kasko sigortası hakkında bilgi alabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Trafik Güvenliği Konusunda Yayalara Düşen Görevler

Trafik Güvenliği Konusunda Yayalara Düşen Görevler

Trafik Güvenliğinde YayalarÜlkemizde 2013 yılında meydana gelen trafik kazalarının başlıca sebeplerini yüzde 88,7 sürücü, yüzde 9 yaya, yüzde 1 yol...

Devamını Oku
Kaskoda Yaş Sınırı: Kasko Kaç Yaşa Kadar Yapılır?

Kaskoda Yaş Sınırı: Kasko Kaç Yaşa Kadar Yapılır?

Kasko sigortası almak isteyenler için önemli bir kriter olan yaş sınırı araç sahiplerinin poliçe seçiminde dikkate almaları gereken bir unsurdur.

Devamını Oku
Araba Kullanmaya Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Araba Kullanmaya Yeni Başlayanlara Tavsiyeler

Ehliyetini alıp, ilk kez trafiğe çıkacak her sürücünün biraz da olsa heyecanlı olması çok normal; araba kullanmaya yeni başlayanlara tavsiyeler…Arab...

Devamını Oku