Generali Sigorta A.Ş

Otomobil Yolda Kaldığında Yararlanabileceğiniz Çekici Hizmeti

İlk Yayınlanma: 04.06.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 22.11.2021

Herhangi bir çekici ile arabayı çektirmek doğru mu? Anlaşmalı çekicilere nasıl ulaşılır gibi sorular ve cevapları ve otomobil yolda kaldığında yararlanabileceğiniz çekici hizmeti…

Çekici Hizmetleri

Otomobiliniz ile yolda kalırsanız yapmanız gereken öncelikle sorunu tanımlamaya çalışmak. Eğer sorun o an giderebileceğiniz bir durum ise, örneğin benzin bitmesi gibi bunu çözmeye çalışabilirsiniz. Ama sorun bir servisin müdahalesini gerektiriyor ise yapabileceğiniz şeyler sınırlı.

Kasko Fiyatını Öğren!

Yolda kalan araçlar için aracın servise götürülmesi konusunda yapabileceğiniz 4 şey var:

  • Tanıdığınız otomobili olan birini çağırıp onun aracıyla kendi aracınızı çekebilirsiniz. Ama bunun çok fazla sakıncası var. Örneğin aracınızın hareketli aksamındaki bir sorun bu durumda çok daha büyüyebilir. Bu yüzden bu eski metodu artık kullanmamak da fayda var.
  • Gezici servis hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Eğer aracınızdaki sorun onarılabilecek kadar ufak ise bu servisler işinizi halledip yolunuza devam etmenizi sağlayacaktır.
  • Standart bir çekici çağırmak. Uygun bir yerden telefon numarası bulup bir çekici çağırabilirsiniz. Burada yaşayabileceğiniz sorun çekicinin güvenirliği ve uzmanlığı olacaktır.
  • Kasko sigortasının çekici hizmetinden yararlanmak. Bu sayede hem çekici arama derdinden kurtulursunuz hem de yardım gelen çekicinin işinin uzmanı olup olmadığını, aracınıza zarar verip vermeyeceğini düşünmenize gerek kalmaz. Hizmeti sizin için ayarlayan kaskonuzun uzmanlığına güvenmiş olursunuz.

Otomobiliniz yolda kaldığında yapabileceğiniz en iyi şey uzman bir çekici yardımıyla aracınızı anlaşmalı servise götürmektir. Bu sayede hem aracınızın hasarının ilerlemesini önlersiniz hem de sorunun kaynağına inip bir daha yaşamanızın önüne geçmiş olursunuz. Generali’nin sunduğu kasko çekici hizmeti, kurtarma vb. geniş kapsamlı Yol Yardım Hizmeti ile Ekstra Asistans Hizmeti ve full kasko konularında detaylı bilgiye 7/24 ulaşabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Otomobil sigortasını neden sevmelisiniz?

Otomobil sigortasını neden sevmelisiniz?

Dört tekerlek özgürlük getirir. Otomobillerimiz; istediğimiz işe girmemizi, uzakta yaşayan arkadaşlarımızı görmemizi, hatta market alışverişimizi yapm...

Devamını Oku
Seyahat Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Seyahat Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

Yaz sıcağı ara vermeden devam ederken, seyahat planları yapanlar için de yılın özlemle beklenen günleri yaklaşıyor. Tatile henüz çıkmadıysanız bu yazı...

Devamını Oku
Aracınıza Yol Yardımı Gerektirecek Durumlar Nelerdir?

Aracınıza Yol Yardımı Gerektirecek Durumlar Nelerdir?

Siz ne kadar tedbirli ve dikkatli bir sürücü olursanız olun ister gündelik şehir içi trafiğinde ister şehirler arası uzun yolda olsun, aracınızla yola...

Devamını Oku