Generali Sigorta A.Ş

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

İlk Yayınlanma: 10.05.2021 Generali Sigorta Son Düzenleme : 17.11.2021

Seyahat sağlık sigortası yaptırmak, yurt dışına tatil ya da iş seyahatinizi için çıktığınız sırada yaşayabileceğiniz sağlık problemlerinin tedavi masraflarını karşılamaya yönelik güvence verir. Vize almanız için zorunlu tutulan seyahat sağlık sigorta hizmeti; vize şartı olmasa dahi yurt dışına çıkarken güvende hissetmek isteyenler için en iyi önlem alma şekli. Konu hakkında merak edilen birçok soru var. Seyahat sağlık sigortası yaptırmak isteyenlerin aklına; ''Beklenmedik bir olay yaşanırsa ya da seyahat iptal olursa seyahat sağlık sigortası iptal edilebilir mi?'' ya da ''İptal edersem geri ödeme alabilir miyim?'' gibi sorular takılıyor. İşte bu soruların cevapları...

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatını Hesapla!

Seyahat Sağlık Sigortası İptal Edilebilir mi?

Önceden belirlenmiş özel durumlar yaşandığı takdirde, seyahat sağlık sigortası iptal edilebilir. Seyahat öncesinde, tahmin edemeyeceğiniz, öngörülemeyecek bazı sıkıntılar yaşanabilir. Ölüm, iflas, hastalık gibi problemler dolayısıyla seyahat planınızı iptal edecek olabilirsiniz. Tur iptali yaşamış olabilirsiniz veya seyahatiniz için alınan bilet iptal edilmiş olabilir. Bunun yanı sıra, sigortanızda soyadı değişikliği yaşanmış olabilir. İşte bu gibi durumlarda, poliçe kapsamında yer alan iptal teminatı sayesinde seyahat sağlık sigortası iptal ettirilebilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise seyahate başladıktan sonra iptal gerçekleşmeyeceğidir. Seyahat sağlık sigortanız, gezi planınızı belirlediğiniz gün başlar ve seyahatiniz bittiği gün sona erer. Bu süre içinde seyahat sağlık sigortası iptal edilemez. Eğer sigortanızı iptal ettirmek istiyorsanız seyahate çıkılamayacağını en geç 24 saat önce sigortanıza bildirmeniz gerekir.

Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl İptal Edilir?

Seyahat sağlık sigortası iptali için zaman kaybetmemeniz gerekiyor. Sigortanızı iptal etmek istiyorsanız seyahatten en geç 24 saat önce bunu anlaşmalı olduğunuz sigorta şirketine bildirmelisiniz. Bu süre aşıldıktan sonra seyahatin gerçekleşmeyecek olması iptal durumunu etkilemez ve sigorta iptali gerçekleştirilemez. Sigorta poliçesi iade edildikten seyahat sağlık sigortası iptali gerçekleştirilir. Aklınıza ''Seyahat sağlık sigortası İptali durumunda geri ödeme alabilir miyim?'' sorusu geliyor olabilir. Eğer gerekli şartlar sağlandıysa, önceden haber verip poliçenizi iade etmişseniz iptal sağlanır ve ödenen sigorta primini geri alabilirsiniz. Gerekli bazı detaylar sağlanmazsa iptal talebi kabul edilmeyebilir. Seyahat iptalinizin nedenini gösteren bir belge sunmak poliçe iptali için zorunludur. Sağlık raporu, bilet iptali gibi yazılı belgeleri sigorta şirketinize sunmanız gerekir. Seyahat sağlık sigorta hizmetini satın alırken poliçe şartları dikkatlice incelenmelidir. İptal ve geri ödeme konusunda akılda soru kalmaması önemlidir. Seyahatler türlü sebeplerden dolayı sık sık iptal edilebilir, hava şartları bunlardan önce gelir. Bu gibi durumlarda gezi planınız elinizde olmadan iptal olursa seyahat sağlık sigortası iptal edilebilir. Vize zorunluluğu olmasa dahi seyahat sağlık sigortası yaptırmak yurt dışında güvenli bir yolculuk geçirmek istiyorsanız çok önemli bir hizmet. Seyahat sırasında yaşanabilecek maddi ve manevi kayıpların önlemini seyahat sağlık sigortası yaptırarak almanız mümkün. Yaşayabileceğiniz sağlık problemlerinin hastane masraflarından, havalimanında yaşanabilecek bagaj kaybı, bagajın çalınması, hasar görmesi ya da hırsızlık gibi sık sık yaşanan problemlerin maddi kayıplarını seyahat sağlık sigorta ürünü ile güvence altına alabilirsiniz. Generali Sigorta'nın seyahat sağlık sigorta hizmeti ile yolculuğunuzu güven içinde ve keyifle geçirebilirsiniz. Generali seyahat sağlık sigortası zorunlu hizmetlerin yanında ek teminatlar ile size iç rahatlatıcı ve huzurlu bir seyahat imkanı sağlar. Hastanede alacağınız tıbbi tedavi, tıbbi nedenler dolayısıyla nakil işlemleri, refakatçi nakli, gereken ilaçların sağlanması, cenaze nakli gibi birçok hizmetten seyahat sağlık sigorta hizmeti ile yararlanabiliyorsunuz. Güvenle geçireceğiniz yurt dışı seyahatlerinizin planını Generali seyahat sağlık sigortası ile yapabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Talep Eden Ülkeler Hangileri?

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Talep Eden Ülkeler Hangileri?

Seyahat sağlık sigortası ülkelerin vize başvurularında talep ettiği bir belge olarak öne çıkar. Seyahat planlarınızı yapmadan önce bu bilgilere göz atın!

Devamını Oku
Check Up Nedir? Check Up Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Check Up Nedir? Check Up Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Yaş ilerledikçe ortaya çıkabilen sağlık problemleri genetik sebeplere bağlı olarak da gelişebilir. Bazı hastalıkların belirtileri kendisini açıkça gös...

Devamını Oku
İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vize Şartları

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vize Şartları

İngiltere vizesi şartları, turist vizesi ve Ankara Antlaşması'na dair tüm detayları incelemek ve öğrenmek için hemen tıklayın.

Devamını Oku