Generali Sigorta A.Ş

DASK Poliçe Sorgulama Prim Hesaplama

İlk Yayınlanma: 04.06.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 15.11.2022

DASK Poliçe Sorgulama

Bir konut sahibinin zorunlu deprem sigortası sahibi olup olmadığını, poliçesinin içeriğini, poliçesinin başlangıç ve bitiş tarihini öğrenmesi adına yaptığı sorgulama işlemine kısaca poliçe sorgulama diyebiliriz. Konut sahiplerinin zorunlu deprem sigortası yani daha çok bilinen adıyla DASK poliçesi sorgulaması birkaç yöntemle mümkün. Bu yöntemlerden ilki Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’ın ilgili sayfasınız ziyaret etmek. Diğer yöntem ise e-devlet şifrenizle giriş yapabileceğiniz turkiye.gov.tr adresi olacaktır.

DASK Fiyatını Öğren!

DASK Prim Hesaplama

Zorunlu deprem sigortası primleri hesaplanırken Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun belirlediği bazı kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. Bu kriterler ana hatlarıyla binaların yapı tarzı ve bulunduğu bölgenin riskliliği başlığı altında toplanıyor. Bina yapıları ise kendi içinde Çelik, Betonarme Karkas, Yığma Kagir ve ilk iki kritere girmeyen Diğer Yapılar olarak üçe ayrılmaktadır. Türkiye’de deprem riskliliği bakımından ise 5 farklı bölge bulunmaktadır. Bu bilgilerle tarife ücreti belirlenmektedir. Tarife ücreti belirlendikten sonra ise bu rakam sigorta bedeli (teminat tutarı) ile çarpılır ve ortaya ödenmesi gereken prim tutarı çıkar. Sigorta prim bedelleri sigorta firmaları tarafından hesaplanabileceği gibi DASK’ın resmi sitesinden de öğrenilebilmektedir. Siz de DASK priminizi öğrenmek için web sitemizdeki dask prim hesaplama sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca zorunlu deprem sigortanızı yaptırmak için zorunlu deprem sigortası sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

DASK Yaptırmadan Ev Kiralanabilir mi?

DASK Yaptırmadan Ev Kiralanabilir mi?

Zorunlu deprem sigortası yaptırmadan ev kiralama süreci ve DASK tazminatı süreci hakkında detaylı bilgi edinmek için hemen tıklayın.

Devamını Oku
DASK Sorgulama Nedir? Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

DASK Sorgulama Nedir? Dask Poliçe Sorgulama Nasıl Yapılır?

DASK poliçe sorgulama hakkında tüm detayları sigorta rehberimizde sizler için derledik. DASK poliçe sorgulama ile ilgili detayları öğrenmek için tıkla...

Devamını Oku
Dask ile Konut Sigortası Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Dask ile Konut Sigortası Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

Sigorta yaptırmanız, sahip olduğunuz ya da kiracı olduğunuz konutu öngörülemeyecek risklerden korunmanın en güvenli yoludur. Zorunlu olabilen ya da is...

Devamını Oku