Şömine karşısındaki anne ve kız

Kış mevsimi geldi! Bu  düşük maliyetli yöntemlerle ısıyı içeriye hapsederek ve faturalarınızı düşük tutarak sıcacık evinizde havaların tadını çıkarın.

Dışarısı soğukken odanızdaki konforun tadını çıkarmak gibisi yok. Gündüzleri odalara mümkün olduğu kadar fazla doğal gün ışığı girmesi için perdeleri açın, geceleri ise doğal ısıyı içeride tutmak için perdelerinizi sıkıca kapatın. Kalın perdeler ısıyı içeride tutmanın harika bir yoludur.

Bir evdeki ısının %20’ye varan oranda kapı ve pencerelerden kaybedildiğini biliyor muydunuz? Kapı ve pencereleri sıkıca kapatın ve rüzgar kesiciler kullanın. Bunlar, soğuğu önlemenin uygun maliyetli ve etkili bir yöntemidir. 

Radyatörlerinizin önünü büyük mobilyalarla kapatmayın. Tavanlarınız yüksekse, radyatörlerin üzerine raf yerleştirmeniz sıcak havanın kaçmasını önlemeye yardımcı olabilir. Üşüyorsanız ve elinizden iş geliyorsa, radyatörlerinizin arkasına alüminyum folyo döşeyin; ısıyı tekrar odalara yansıtarak tavana yükselmesini engelleyecektir.

Bir evde kaybedilen ısı, %10’a varan oranda yalıtımsız zeminlerden kaynaklanır; bu yüzden, zeminden ısı kaybını önlemek için birkaç halı almanız iyi olacaktır. Kullanacağınız geniş ve kalın halılar ısının en iyi şekilde korunmasını sağlayacaktır.

Mevsim değişimi, evinizi elden geçirmek için çok uygun bir zamandır. Soğuk kış ayları için kalın perdeler, halılar, battaniyeler ve örtüler alın. Bunlar evinizi hem konforlu gösterecektir hem de soğuk kış aylarını geçirmek istediğiniz yer haline getirecektir.

Kendin yap projelerinden basit, etkileyici yemek tariflerine kadar, mutlu ve yaratıcı bir ev hayatı sürmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi bizde bulabilirsiniz:

Evinizin güvenliğiyle ilgili endişelerinize ev ve eşya sigortasıyla son verin!

Evde mikropların gizlendiği umulmadık yerler

Hayatımızı kolaylaştıran ev teknolojileri

 

px Bu kış evinizi düşük maliyetli yöntemlerle sıcak tutun