Londra’da yapabileceğiniz 5 ücretsiz etkinlik.png

İster kültüre, ister alışverişe, isterseniz açık hava etkinliklerine düşkün olun; Londra’da her zaman yapabileceğiniz bir şey vardır. Üstelik, önde gelen aktivitelerin birçoğu ücretsizdir. İşte bir kuruş bile ödemeden Londra’da gezebileceğiniz beş yer…

Londra seyahatiniz öncesinde vize için zorunlu olan seyahat sigortası yaptırmayı unutmayın! Generali’nin Seyahat Sağlık Sigortası sayfasından online olarak seyahat sigortanızı kolayca yaptırabilirsiniz.

Müzeler ve galeriler

Londra, birçoğu ücretsiz olan çok sayıda harika müze ve sanat galerisine sahiptir. Arkeoloji severler, Rosetta Taşı ve gerçek Samuray zırhı gibi tarihi eserlere ev sahipliği yapan Britanya Müzesi’ne hayran kalacaklar. Sanat ve tasarım meraklıları, diğerlerinin yanı sıra Van Gogh ve Diego Velazquez’in klasik şaheserleri için Ulusal Galeri’ye, modern sanatın en yeni eserleri için ise Tate Modern’e yönelmeli. Doğa severlerin ise Doğa Tarihi Müzesi’nin dinozor fosilleri koleksiyonu karşısında büyüleneceklerinden eminiz.

Muhteşem doğa

Londra, devasa bir metropol olmasına rağmen Avrupa’daki en yeşil şehirlerden biridir. Kentin o kadar geniş parkları vardır ki, bir şehirde olduğunuzu kolaylıkla unutabilirsiniz. Geyikleri görmek için Richmond Parkı’na gidin ya da Battersea Parkı’ndaki dev Budist tapınağını hayranlıkla seyredin. Hyde Park ve Regent’s Park genellikle konserlere, açık hava tiyatrolarına ve etkinliklerine ev sahipliği yapar; bu yüzden bu alanlardaki etkinlik programlarına göz gezdirmenizi ve yanınıza piknik malzemeleri almanızı öneririz.

Pazarlarda yemek yiyin, gezin ve alışveriş yapın

Londra’da herkese göre bir pazar vardır. Portobello Pazarı, antika ve koleksiyon eşyaları ile meşhur iken Borough Pazarı leziz yiyecekler ve sebze-meyveleriyle tanınır. Çiçekleri ve bitkileri seviyorsanız, uğramanız gereken yer ise Columbia Yolu Pazarı’dır!

Tarihte gezinin

Londra’nın her köşesinde tarihin izleri vardır. Parlamento Kamaraları, Kule Köprüsü, Buckingham Sarayı ve daha pek çok yer… Neden hemen bir tarih uygulaması indirip kendi başınıza bir tura çıkmıyorsunuz? Sesli tur rehberleri için ScrollOn veya VoiceMap’e göz gezdirin.

Zz0xNTIwMzA1MGNkMzcyNGE2MzQ4MTY3ZmQ5MGJhNWY4MQ== Londra’da yapabileceğiniz 5 ücretsiz etkinlik

 

Bir sonraki dünya turunuz için mükemmel seyahat ipuçlarımızla maceracı tarafınızı keşfedin:

El çantanızdan maksimum fayda sağlayarak bagaj ücretlerinden kurtulun

Seyahate Çıkmadan Önce Yapılması Gerekenler

Dünyanın En Tehlikeli Şehirleri

Dünyanın En Ucuz Şehirleri

px Londra’da yapabileceğiniz 5 ücretsiz etkinlik