Her yaştan tatilci, deniz aşırı maceralara atılmadan önce sigorta yaptırıyor. Eskiden Y ve Z Kuşağı gezginleri seyahat sigortası yaptırma olasılığı en düşük görünen gruplar arasında görülüyor olsa da pandemi nedeniyle birçok kişi seyahat sigortasına olan yaklaşımını değiştirmiştir.  

Genç gruplarda seyahat sigortası yaptırmanın başlıca motivasyonları sağlık riskini minimuma indirmek ve finansal aksaklıklara karşı korunmak. Seyahat sağlık sigortası aynı zamanda vize başvuru sürecinde gerekli olan evraklar arasında yer aldığı için vize alım sürecini kolaylaştırmak için de sıklıkla başvurulan bir yöntem. Bunları dikkate alarak, bir sonraki denizaşırı maceranızı planlamaya başlarken sigortayla ilgili aklınıza gelebilecek soruları inceledik ve sizler için bir araya getirdik. 

Zz1mZDU5OGQyZjI1ZTMxMWVjOTdkOWYxYjMzZTM0NjQ2NQ==?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOlsiZmQ1OThkMmYyNWUzMTFlYzk3ZDlmMWIzM2UzNDY0NjUiXSwiZXhwIjoxNjM0ODAxNTM2fQ Seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken her şey  

Seyahat Sağlık Sigortası neleri teminat altına alıyor?   

Seyahat sigortası sizi, yola çıkmadan veya seyahatiniz sırasında meydana gelebilecek, öngörülemeyen ve potansiyel olarak yüksek maliyetli durumlara karşı korur. Poliçenize bağlı olarak, seyahat sigortası şunları sağlayabilir:    

  • Yurt dışında hastalanmanız veya yaralanmanız halinde tedavi giderleri için teminat 
  • 7/24 hizmet veren tıbbi bilgi ve danışma
  • Pandemi süresinde Covid-19 riskine karşı teminat

    

Seyahat sigortası için nasıl ödeme yapabilirim ve sigortanın maliyeti nedir?

Birçok sigortacı internet üzerinden anında fiyat teklifi verir. Tek yapmanız gereken varış noktanızı, seyahat tarihlerinizi ve teminat altına alınmasını istediğiniz bilgileri girmektir. Merak ettiğiniz bir şey varsa seyahat sigortanızı yaptırmadan önce bir müşteri temsilcisine danışmanızı tavsiye ederiz. 

Seyahat sigortası maliyetleri gideceğiniz ülkeye ve teminatlara göre değişir. Maliyet seyahat kriterlerine göre değişkenlik gösterse de nispeten düşük bir tutar karşılığında seyahatinizle ilgili çıkabilecek sorunlara karşı koruma altında olmanız sizin daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

  

Birden fazla yere seyahat edeceksem ne olacak?  

Birden fazla ülkeye seyahat edecekseniz Seyahat Sigortanızı yaptırırken sigorta danışmanınıza ya da acentenize hangi ülkelere gideceğinizin bilgisini vermeniz gerekmektedir. Buna göre size uygun çözüm sağlanacaktır. 

Zz01YTRjNzI1NjI1ZWIxMWVjODFlNmJmZjhmMjA3OGVjNg==?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOlsiNWE0YzcyNTYyNWViMTFlYzgxZTZiZmY4ZjIwNzhlYzYiXSwiZXhwIjoxNjM0ODAxNTM2fQ Seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken her şey

 

 

Seyahatteyken kaza geçirirsem veya tedavi görürsem ne olur?   

Seyahat Sağlık Sigortanız bir hastalık veya kaza durumunda 30.000 Euro’ya kadar ayakta ve yatarak tıbbi tedavi masraflarınızı karşılar, hastaneye naklinizi ve ilaç sevki gibi hizmetler sağlar. 

Zz00MmZjZDA0NzI2ZTAxMWVjYmY4NDgxNDAxOThiMTY4Mw==?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOlsiNDJmY2QwNDcyNmUwMTFlY2JmODQ4MTQwMTk4YjE2ODMiXSwiZXhwIjoxNjM0ODAxNTM2fQ Seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken her şey

Seyahat sigortası Covid-19’a bağlı hastalık veya aksaklıkları kapsıyor mu? 

Evet, isteğe bağlı olarak Seyahat Sağlık poliçenize Covid-19 teminatı ekleyebilirsiniz. Yurt dışındayken Covid-19 hastalığına yakalanmanız durumunda poliçeniz Covid-19 ile ilgili tedavi masraflarınızı karşılayacaktır.

 

Talepte bulunduktan sonra tazminat almam ne kadar sürer?  

Bir talebi işleme koyma süresi sigortacınıza bağlıdır. Bir talepte bulunurken mümkün olduğu kadar fazla bilgi vermeniz ve güncel bilgi olup olmadığını müşteri hizmetleri temsilcisine düzenli olarak danışmanız faydalı olabilir. 

Seyahate çıkmak keyifli olduğu kadar stres yaratacak bir duruma da dönüşebilir. Generali Seyahat Sağlık Sigortası ile siz seyahatin tadını çıkarırken biz hayatınızı kolaylaştıralım.

 

  

 

px Seyahat sağlık sigortası hakkında bilmeniz gereken her şey