Generali Sigorta A.Ş

Online Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

İlk Yayınlanma: 26.04.2021 Generali Sigorta Son Düzenleme : 18.11.2021

Seyahat sağlık sigortaları, sigortalı kişilerin seyahat yaptıkları süreler boyunca korunması mantığıyla işlemektedir. Yurt dışı seyahatlerde, vize sürecinde istenilen evraklar arasında seyahat sağlık sigortası poliçesi de bulunur. Böyle zorunlu bir şekilde de istenen seyahat sağlık sigortasının tatil ya da iş amaçlı tüm seyahatlerde geçerli olacak şekilde kullanıma sunulur. Günümüz koşullarında dilerseniz Covid-19 hastalığını da kapsam dahiline alabiliyorsunuz. Tüm bu açıklamaların ışığında seyahat sağlık sigortanızı online kanallar vasıtasıyla evinizden çıkmadan, kolayca halledebiliyorsunuz. Sağlık aceleye getirilecek bir konu değil elbette; ancak yurt dışı seyahatlerinizde zorunlu tutulan sigorta işlemlerinizi pratik bir şekilde bitirebileceğinizi aklınızın bir köşesinde tutabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatını Hesapla!

Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Online Kanallarla Elinizin Altında

Günümüz iletişim ve teknoloji dünyasında bankacılık ve finansla ilgili hemen her işlemi online kanallarla halledebiliyoruz. Faturaların ödenmesinden dünyanın bir diğer ucuna para aktarmaya kadar tüm çözümlerde online kanalların başrolde olduğunu görüyoruz. Sigortacılık şirketleri de bu iletişim çağını çok daha yakından takip ederek müşterilerine, online dünyanın nimetlerinden yararlanması adına önemli çözümler sunuyor. Buna bağlı olarak yurt dışı seyahatleriniz için planladığınız sağlık sigortanızı online olarak çözümlemek, günümüz dünyasında sadece tek bir tıkla mümkün gözüküyor. Yurtdışı seyahat sağlık sigortasının, sigortalıyı her türlü olumsuz sağlık riskine karşı korumayı amaç edinen poliçesinin kapsadığı somut risk detaylarını, 200 yıllık sigortacılık geçmişi bulunan Generali Sigorta’nın online kanallarında rahatlıkla görebiliyorsunuz.

Online Seyahat Sağlık Sigortası Satın Alma İşlemleri

"Online seyahat sağlık sigortasının farkları neler, online seyahat sağlık sigortası neden tercih edilmeli?" gibi soruların yanıtlarını Generali’nin sahip olduğu sigortacılık birikiminde ve dijital dünyanın bize sunduğu seçeneklerde bulmanız olasıdır. Generali Sigorta, müşterileri için hazırladığı “Generali Seyahatim Güvende Sağlık Sigortası“ ile sadece teminatları değil, onlarla birlikte birçok ek hizmeti de sunuyor. Seyahatlarınızın sorunsuz bir biçimde tamamlanması için maksimum sağlık risklerini bertaraf edecek çözümleri müşterilerinin kullanımına sunan Generali Sigorta, sunduğu yüksek oranlı limitlerle müşterilerinden büyük takdir görüyor. Yurtdışı seyahat sağlık sigortanızı Generali Sigorta güvencesiyle şirketin internet sayfası üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu sayede internet üzerinden birkaç adımda seyahat sağlık poliçenizi temin etmek, seyahat işlemlerinize de hız kazandırıyor. Kafanıza takılan sorulara anında yanıtlar verilmesi, öte yandan gerekli açıklama ve yönlendirmelerin yapılması, online seyahat sağlık sigortası satın alma işlemlerini çok daha cazip kılıyor. Online işlemleri bitirdikten sonra gerekli tüm evraklar mail hesabınıza Türkçe ve İngilizce dokümanlar halinde iletiliyor. Gerekli çıktıları alarak vize işlemlerinizde bu evrakları rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

Online Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları

Generali Sigorta, seyahat sağlık sigortası kapsamında bagajınızı bile teminat kapsamına alıyor. Bu denli geniş bir teminat havuzu bulunan ve seyahat planınızdaki tüm ülkelerde geçerli olan seyahat sağlık sigortası online satın alma işlemlerinde karşımıza belli maliyetler çıkarıyor. Seyahat sağlık sigortaları için yapılacak işlemlerin maliyetleri, farklı kriterlere göre değişir. Bu etmenler arasında seyahatin süresi, sigorta müşterisinin yaşı, gidilecek ülke, seyahat edecek kişi sayısı ve poliçenin içeriğine konan teminatların çeşitliliği sayılabiliyor. Generali Sigorta sizin için sunduğu seyahat sağlık sigorta poliçesine 30 bin Avro’ya kadar teminat verebiliyor Bu teminatın detayları için öncelikle gidilecek ülke ve seyahat süresinin bilgisini Generali Sigorta ile paylaşmanız gerekiyor. Generali Sigorta, 365 günlük seyahatlerinize kadar sizi teminat kapsamına alıyor. Sigorta ücreti, Schengen ülkeleri ve tüm dünya olarak çeşitlendirilmiş iki farklı seçeneğe göre değişebiliyor. Sigorta poliçenizin, seyahatiniz boyunca yanında bulunması gerektiğini unutmayın!

Benzer Başlıklar

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Talep Eden Ülkeler Hangileri?

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Talep Eden Ülkeler Hangileri?

Seyahat sağlık sigortası ülkelerin vize başvurularında talep ettiği bir belge olarak öne çıkar. Seyahat planlarınızı yapmadan önce bu bilgilere göz atın!

Devamını Oku
Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark Nedir?

Ayakta Tedavi ve Yatarak Tedavi Arasındaki Fark Nedir?

Dengeli beslenme, sportif bir yaşam ve düzenli kontroller sağlık problemlerini büyük ölçüde ortadan kaldırılsa da kimi zaman istenmeyen sağlık sorunla...

Devamını Oku
İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vize Şartları

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır? İngiltere Vize Şartları

İngiltere vizesi şartları, turist vizesi ve Ankara Antlaşması'na dair tüm detayları incelemek ve öğrenmek için hemen tıklayın.

Devamını Oku