Sıcak Ev

Sıcak Ev

Kasım ayı geldi ve hava sıcaklıkları iyiden iyiye düşmeye başladı. Hal böyle olunca evi ısıtmak, ısıttıktan sonra sıcak tutmak dost ve aile sohbetlerinin gündemine oturdu. Biz de bir nebze olsa da evinizi ısıttıktan sonra o ısıyı korumak için size yardımcı olabilecek 7 tane tavsiyede bulunmak istedik. Herkese sıcak kışlar. 🙂

1. Kalın perde kullanın. Gündüzleri ise perdeleri açıp doğal ışık ve ısının eve girmesini ihmal etmeyin.
2. Çift katlı cam kullanın. Eğer çok masraflıysa aynı etkiyi oluşturacak ince filmleri tercih edebilirsiniz.
3. Evinizdeki küçük havalandırmalara dikkat edin. Bu havalandırmalardan gelebilecek soğuk hava evinizi olumsuz etkileyebilir.
4. Eğer kaloriferli bir eviniz varsa onları temizlemeyi sakın unutmayın. Böylelikle, kaloriferlerden maksimum fayda elde edebilirsiniz.
5. Kaloriferlerinizin biraz üzerine raf gibi koruyucu bir cisim koymak ısının doğru yere kanalize olmasına yardımcı olabilir. Ama sakın kaloriferlerin üzerine direkt olarak bir şey yerleştirmeyin.
6. Kullanılmayan odanız mevcutsa kapılarını tamamen kapalı tutup içeriden soğuk havanın sızmasını engellemek evinizi sıcak tutmak için başka bir yöntem.
7. Açık zeminleri örtmeyi sakın unutmayın. Evinizin zemini ev ısısını %10 oranda etkilemekte. Bu yüzden açık zeminlere dikkat etmenizde yarar var.

Bu içeriği beğendiniz mi?
Blog içeriğimizin beğendiğiniz tarzda yazılardan oluşması için lütfen bu içeriği beğenip beğenmediğinizi bizimle paylaşın.
Evet, beğendim.0
Hayır, beğenmedim0