Generali Sigorta A.Ş

Ferdi Kaza Sigortası Kimlere Yapılır, Yaş Sınırı Nedir?

İlk Yayınlanma: 05.07.2024 Generali Sigorta Son Düzenleme : 05.07.2024

Beklenmedik kazalar sonucu uğrayabileceğiniz fiziksel ve mali zararları teminat altına almayı amaçlayan Ferdi Kaza Sigortası, tüm dünyada geçerli bir sigorta türüdür. Ferdi Kaza Sigortası ne işe yarar, kimlere yapılır, yaş sınırı nedir gibi merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı yazımızda sizleri bekliyor!

Ferdi Kaza Sigortası Kimlere Yapılır?

Ferdi Kaza Sigortası yaş sınırı merak edilen konuların başında geliyor. Bu sigorta, kendini güvence altına almak isteyen 18-65 yaş aralığındaki her bireye yapılabilir. Ferdi Kaza Sigortası, çoğunlukla beklenmedik kazaların getirdiği mali yükü hafifletmek amacıyla tercih edilir. Bu sigorta türü ile bireyler, kaza durumunda ortaya çıkabilecek olumsuz mali etkilerden korunmuş olurlar. Ferdi Kaza Sigortası kapsamında ayrıca vefat teminatı da bulunur. Yeni sigortalının bir kaza sonucu hayatını kaybetmesi durumunda, belirlenen tazminat tutarı sigortalının belirttiği kişilere ödenir.

Ferdi Kaza Sigortası Ne İşe Yarar?

Ferdi Kaza Sigortası, ani ve beklenmedik kazalar sonucu vefat ya da sakatlanma riskine karşı güvence sunan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, sigortalının başına gelebilecek beklenmedik kazalar sonucu ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararları karşılamayı amaçlar. Generali Ferdi Kaza Sigortası teminat kapsamlarını şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Tıbbi bilgi ve danışmanlık hizmetleri
 • Acil ambulans hizmetleri
 • Gerekli ilaçların sevkinin sağlanması
 • Hastaneden taburcu oluşu takiben otelde konaklama
 • Refakatçinin naklinin sağlanması
 • Refakatçinin konaklaması
 • Konuta refakatçinin gönderilmesi
 • Refakat edilemeyen çocukların dönüşü
 • Sigortalının reşit olmayan çocuklara ani hastalık veya kaza durumunda yardım
 • Tedavi sonrası eve geri dönüş
 • Cenaze nakli
 • İkametgaha öngörülemeyen dönüş
 • Sigortalının yakınının sağlık durumunun izlenmesi
 • Acil mesajların iletilmesi
 • Hukuki danışma

Ferdi Kaza Sigortası Zorunlu mu?

Ülkemizde, Ferdi Kaza Sigortası zorunlu değildir. Yani, yasal bir zorunluluk olarak herkesin bu sigortayı yaptırması gereken bir durum bulunmamaktadır. Genel olarak, Bireysel Ferdi Kaza Sigortası kişilerin kendi tercihleri doğrultusunda ve kendi güvenliklerini sağlama amacıyla yaptırdıkları bir sigorta türüdür. Ancak bazı özel durumlarda, örneğin bazı spor federasyonları veya özel iş alanlarında çalışan kişiler için işverenler tarafından zorunlu tutulabilir.

Ferdi Kaza Sigortası İptal Edilir mi?

Arzu edildiği durumlarda ve sözleşme süresi dolduğunda Ferdi Kaza Sigortanızı iptal edebilirsiniz. Ferdi Kaza Sigortası iptali için poliçenizi dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir çünkü iptal şartları poliçenizde yer alır. Her sigorta şirketinin iptal koşulları farklılık gösterdiği için iptal şartlarında genel geçer bilgilerden söz etmek doğru olmayacaktır.

Ferdi Kaza Sigortası ile ilgili merak ettiğiniz diğer sorulara da yanıt bulmak için Ferdi Kaza Sigortası Rehberi kategorimizde yer alan içerikleri inceleyebilirsiniz.

Kendinizi ve emeklerinizi güvence altına almak isterseniz hemen Generali Ferdi Kaza Sigortası tekliflerini değerlendirebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Mini Onarım Nedir?

Mini Onarım Nedir?

Sigorta şirketleri ile anlaştığınız zaman kasko sigortasının hasarsızlık oranları da ortaya çıkacaktır. Kasko sigortası ürünlerinin hasarsızlık oranın...

Devamını Oku
Ruhsatsız Eve Deprem Sigortası Yapılır Mı?

Ruhsatsız Eve Deprem Sigortası Yapılır Mı?

Uzmanlar Türkiye’de deprem riskinin her daim mevcut olduğunu belirtiyor. Zira daha önce yaşanan ve çok sayıda can kaybı ile sonuçlanan depremler de bu...

Devamını Oku
Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Talep Eden Ülkeler Hangileri?

Seyahat Sağlık Sigortası Zorunlu Mu? Talep Eden Ülkeler Hangileri?

Seyahat sağlık sigortası ülkelerin vize başvurularında talep ettiği bir belge olarak öne çıkar. Seyahat planlarınızı yapmadan önce bu bilgilere göz atın!

Devamını Oku