Generali Sigorta A.Ş

İstanbul Trafiğinin En Tehlikeli Noktaları

İlk Yayınlanma: 04.06.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 22.11.2022

Dünyanın en yoğun trafikli şehirlerinden biri olan İstanbul’da meydana gelen trafik kazalarının sayısı küçümsenemeyecek kadar fazla. Peki, İstanbul trafiğinin en tehlikeli noktaları olarak gösterilen en tehlikeli yollar nereler… Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri, 2014 yılı içerisinde meydana gelen trafik kazalarının verilerini toplayarak İstanbul’da 8 kaza kara noktası olduğunu belirledi. Bunlar aşağıdaki gibi sıralandı:

  • Kadıköy Optimum önü
  • Haliç köprüsü üzeri
  • Kadıköy Rıhtım
  • İncirli otobüs durakları
  • Büyükdere Caddesi 4.Levet otobüs durakları mevkii
  • Kozyatağı otobüs durakları
  • Piyalepaşa Bulvarı
  • Şişli Camii civarı

Kasko Fiyatını Öğren!

İstanbul’da yol durumunu ve seçenekleri dinleyicilerine anında paylaşan ve onlardan canı olarak trafk bilgisi alıp, yayınlarında paylaşan Radyo Trafik, Haziran 2014 yılında İstanbul’daki tehlikeli ve en çok kaza olan yolların bilgisini paylaştı. Buna göre 3 aylık araştırmada ortaya çıkan tablo da şu şekilde olmuş: İstanbul’da 3 ay boyunca en fazla kaza olan yerler incelendiğinde en tehlikeli nokta FSM Anadolu – Avrupa yönü ve FSM Avrupa – Anadolu yönü olarak görülüyor. Mahmutbey Gişeler ise kazalarda 2. sırada önemini koruyor. FSM Köprüsü’nde günde ortalama en az 4 kaza, Mahmutbey Gişeler ‘de ise günde ortalama en az 3 kaza meydana geliyor. Bu yolları TEM Çamlıca Gişeler – Ataşehir ve Samandıra istikametleri, E5 Küçükçekmece – Avcılar ile E5 Avcılar, E5 Çobançeşme – Şirinevler, Şirinevler – İncirli ile E5 Merter – Cevizlibağ yönleri, Boğaziçi Köprüsü Anadolu – Avrupa yönü ve Avrupa – Anadolu yönleri, E5 Haliç Köprüsü – Topkapı ve Okmeydanı yönleri, Beylikdüzü hem Büyükçekmece hem de Avcılar yönleri, TEM İstoç – Metris ile TEM Metris – İstoç yönleri, E5 Küçükyalı – Maltepe ile E5 Küçükyalı – Bostancı yönleri ve Şile Yolu özellikle Nevzat Demir Tesisleri civarında – Tepeüstü tarafı. İstanbul trafiğinde ilerlerken aracınızın güvene olduğunu bilmek ve yolda başınız gelebileceklere karşı tedbir almak için aracınızın trafik sigortası ve kasko sigortasını yaptırmayı ihmal etmeyin.

Benzer Başlıklar

Kasko Değer Listesi Nasıl Düzenlenmektedir?

Kasko Değer Listesi Nasıl Düzenlenmektedir?

Kasko bedelinin hesaplanmasında yardımcı olması amacıyla düzenlenen kasko değer listesi; aylık olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği...

Devamını Oku
Kadınların En Çok Tercih Ettiği 5 Otomobil Modeli

Kadınların En Çok Tercih Ettiği 5 Otomobil Modeli

Kadınların en çok tercih ettiği otomobilleri ve özelliklerini öğrenmek için hemen Generali Sigorta Rehberi’ni ziyaret et!

Devamını Oku
Araç Kullanırken Kaçınılması Gereken 9 Dikkat Dağıtıcı Etken

Araç Kullanırken Kaçınılması Gereken 9 Dikkat Dağıtıcı Etken

Trafikte yol alırken kaza yapma riskini artıran, hem can hem de mal güvenliğinizi tehlikeye sokan; araç kullanırken kaçınılması gereken 9 dikkat dağıt...

Devamını Oku