Generali Sigorta A.Ş

Seyahat Sigortası Nedir, Neleri Kapsar?

İlk Yayınlanma: 04.06.2018 Generali Sigorta Son Düzenleme : 22.11.2021

Yaz sıcağı ara vermeden devam ederken, seyahat planları yapanlar için de yılın özlemle beklenen günleri yaklaşıyor. Tatile henüz çıkmadıysanız bu yazımıza bir göz atmanızı öneririz… Sadece yaz tatilinde değil yılın her hangi bir anında planlayacağınız seyahatlerinizde karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlara karşı güvence sağlayan seyahat sigortası nedir neleri kapsar.

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatını Hesapla!

Seyahat Sigortası

İster uzun zamandır hayalini kurduğunuz seyahat söz konusu olduğunda ister yola çıkmaya karar vermeniz uzun bir planlama süreci almadığında… Yola çıkıp yeni yerler keşfederken ya da işinizle ilgili olarak yolculuk planı yapmaya başladığınızda; konu seyahat olduğunda karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı güvence altında olmak için seyahat sigortası nedir neleri kapsar konusu ihmale gelmez. Seyahat sigortası satın alırken seyahat edeceğiniz coğrafi alanı, seyahatinizin başlangıç ve bitiş tarihlerini, seyahat edecek kişi sayısını belirlemeniz gerekir. Her sigorta ürününde olduğu gibi seyahat sigortası teminatları ve limitleri sigorta firmalarının sunduğu hizmetlere göre farklılıklar gösterir. Bunun için seyahat sigortası konusunda teminat içeriklerini incelemeli ve ihtiyaçlarınıza en uygun poliçeyi seçmeye özen göstermeli. Generali’nin seyahatlerinizi güvence altına almak için tasarladığı seyahat sigortası yapacağınız yurtiçi ve yurtdışı çıkabilecek acil durumlarda güvence altında olmanızı sağlar. Bu hizmetler arsında tıbbi bilgi ve danışma, tıbbi tedavi teminatı, tıbbi nakil teminatı, cenaze nakli, refakatçi nakli, refakatçin yakının konaklama giderleri, kişisel eşyaların ikamesi, gerekli ilaçların sevki, refakat edilemeyen çocukların geri dönüşü, hastaneden taburcu oluşu takiben otelde konaklama, tedavi sonrası ikametgaha dönüşün sağlanması, sigortalının vefatı halinde aile fertlerinin dönüşü, sigortalının yakınının sağlık durumunun izlenmesi, ülkeye öngörülmeyen dönüş (1. derece akrabasının vefatı durumunda), acil mesajların iletilmesi, idari asistans, bagaj kaybı veya hasarı, kayıp bagajın bulunup ulaştırılması, hukuki yardım, kefalet için avans ödemesi teminatları yer alır. Seyahatte karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı güvence altında olmak için seyahat sigortası konusunda detaylı bilgi almayı unutmayın.

Benzer Başlıklar

Araç İkaz İşaretleri ve Anlamları

Araç İkaz İşaretleri ve Anlamları

Araba arıza lambaları ve gösterge paneli işaretlerinin ne anlama geldiğini öğrenin. Motor, yakıt, fren gibi uyarıların anlamlarını incelemek için hemen tıklayın.

Devamını Oku
Kentsel Dönüşüm Nedir?

Kentsel Dönüşüm Nedir?

Deprem bölgesi olan ve deprem kuşağı olarak adlandırılan ülkemiz, plansız kentleşme ile birlikte daha da riskli bir bölge olarak ortaya çıkıyor. Son y...

Devamını Oku
Kasko ve Trafik Sigortaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kasko ve Trafik Sigortaları Arasındaki Farklar Nelerdir?

Ülkemizde de en yaygın ulaşım tercihi olarak öne çıkan kara yolu taşıtları, bir yandan sürücülere hızlı ve güvenli bir ulaşım imkânı tanırken diğer ya...

Devamını Oku