Generali Sigorta A.Ş

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyat Masraflarını Karşılar Mı?

İlk Yayınlanma: 01.06.2023 Generali Sigorta Son Düzenleme : 01.06.2023

Yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmek isteyen kişiler, sağlık sorunu yaşadıklarında istedikleri konforda tedavi olmak ve tedavi esnasında karşılaşabilecekleri giderleri güvence altına almak adına sağlık sigortası yaptırır. Tamamlayıcı sağlık sigortası ise kişilerin SGK'lı olması koşulu ile SGK anlaşmalı özel hastanelerde, tedavi ve ameliyat masraflarının ek ücret ödenmeden karşılanmasını sağlayan bir tür sağlık sigortasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında ayakta tedavi ve yatarak tedavi teminatları yer alır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları ile çeşitli tedavi ve hizmetleri almak mümkündür. Ameliyat masrafları yatarak tedavi teminatı kapsamındadır. Bu sebeple, ameliyat sebebi kapsam dışı değilse, tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat masraflarını karşılar. Tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat masrafları kapsamı yer alan hizmetler kısaca şu şekilde sıralanabilir:

  • Ameliyatı gerçekleşecek sigortalı için ameliyatı gerçekleştirecek doktor, 
  • Ameliyathane,
  • Ameliyat sırasında kullanılacak tıbbi malzemeler

Ayrıca bu teminatlara tek kişilik standart oda, yemek ve refakatçi masrafları da dahildir. Yatarak tedavi ve ameliyat masrafları teminatı kapsamındaki giderler sigorta poliçesinde yer aldığı şekilde geçerlidir. Bu teminatlar ve limitleri sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterir. Bu konuda bilgi alarak, teminatlara yenilerini ekleyebilir kapsamını istediğiniz gibi genişletebilirsiniz. İstediğiniz tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat hizmetini poliçeye dahil ettirebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Burun Ameliyatını Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında , sigortalının tedavi ve ameliyat masraflarının karşılanması teminatı yer alsa da burun küçültme gibi estetik amaçlı yapılan operasyonlar tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat masrafları kapsamı dışında kalır. Estetik amaçlı burun ameliyatının kapsam dışında kaldığı, sigorta özel şartlar dökümanında belirtilen bir husustur.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yoğun Bakım Masraflarını Karşılar Mı?

Hastanede 24 saat ve üzeri yatış ve tedavi masrafları tamamlayıcı sağlık sigortasının yatarak tedavi teminatı kapsamındadır.  Yoğun bakım masrafları da bu kapsamda yer alır ve tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanır. Bu teminat kapsamındaki masraflarda sigorta poliçesinde yer alan limit ve ödenecek yüzde geçerlidir.

Öncesinde Yapılan Tetkikleri Karşılar Mı?

Ameliyat öncesinde yer alan tetkiklerden olan laboratuvar tetkikleri ve tanı yöntemleri ayakta tedavi teminatları arasında yer alır ve tamamlayıcı sağlık sigortasının karşıladığı masraflardandır. Bu tetkiklerin kapsamı sigortalının poliçe başlangıç tarihinden itibaren geçerlidir. Kapsadığı hizmetler kısaca şu şekilde listelenebilir.

  • Doktor muayenesi, 
  • MR ve Tomografi gibi görüntüleme hizmetleri 
  • Gerekli tahliller 
  • Endoskopik işlemler 
  • İleri tanı yöntemleri

Doktor muayenesi 6 ila 12 doktor muayenesi ile limitlidir ve 12 doktor muayenesi sonrası ücretlidir. Bunun için ek ücret ödenmesi gerekebilir. Sigorta poliçesinde bu bilgiler detaylı şekilde yer alır ve poliçenizi inceleyerek bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Ameliyat Sonrasında Yapılacak Kontrol Masraflarını Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası güvencesi ile ameliyat masraflarını sorun etmeden ameliyatınız gerçekleştikten sonra sıra ameliyat sonrası kontrollere gelir. Bu kontroller çeşitli şekillerde ve farklı hizmetleri kapsayabilir. Bu sigorta hayatınızı kolaylaştırır. Ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da sağlığınıza kısa sürede kavuşmanız için poliçeniz kapsamında tamamlayıcı sağlık sigortası ameliyat sonrası gerekli tetkik ve tahlilleri karşılar. Ameliyat sonrasında kontrollere ihtiyaç duyabileceğiniz gibi ihtiyaç duyabileceğiniz diğer hizmetler de ameliyat sonrası fizik ve rehabilitasyon ile evde bakım gibi hizmetler olabilir. Bu hizmetler ve daha fazlası için tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamları hakkında bilgi alabilir size sunulan alternatifleri değerlendirebilirsiniz.

Generali Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Almak

Siz de ihtiyacınız olan sağlık hizmetini almak, ameliyat masrafları gibi giderleri sorun etmeden tedavi olmak istiyorsanız sağlık sigortası poliçesi yaptırabilirsiniz. Generali’den tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak, size uyan sigorta fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Teklifi ve fiyatları inceledikten sonra istediğiniz tedavi teminatını seçip, tamamlayıcı sağlık sigortasını Generali’den kolaylıkla satın alabilirsiniz. Sonrasında SGK ve Generali Sigorta anlaşması olan özel sağlık kuruluşundan ihtiyacınız olan  hizmeti alabilirsiniz.


Benzer Başlıklar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Var mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Var mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasında yaş sınırı hakkında tüm detaylar sigorta rehberinde. İncelemek için hemen tıklayın!

Devamını Oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçesi Nasıl İptal Edilir

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Poliçesi Nasıl İptal Edilir

Tamamlayıcı sağlık sigortası poliçe iptali hakkında tüm detaylar Generali’de! İptal süreci hakkında bilgi almak için hemen tıklayın.

Devamını Oku
Bebeklere Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Bebeklere Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Bebek sağlık sigortası, bebek sağlık sigortası fiyatları, özel sağlık sigortası, özel sağlık sigortası nedir gibi tüm cevapları yazımızda derledik.

Devamını Oku