Generali Sigorta A.Ş

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı Var mı?

İlk Yayınlanma: 01.06.2023 Generali Sigorta Son Düzenleme : 01.06.2023

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Bağ-Kur ve SGK kapsamında bulunan vatandaşların ek ücretler ile özel sağlık kurumlarının hizmetlerinden yararlanmasını sağlar. SGK ile anlaşması olan özel sağlık kurumlarında geçerli olan tamamlayıcı sağlık sigortasının pek çok avantajı bulunur. Pek çok kişi konforlu bir sağlık hizmeti almak amacıyla tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurur.

Tamamlayıcı sağlık sigortası, sigorta şirketinin belirlediği kapsam ve şartlara göre değişkenlik gösterebilir. Bu şartlar arasında en sık rastlanılan konu ise yaş sınırıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortası yaş limitleri, sigorta şirketinin kuralları doğrultusunda belirlenir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yaş Sınırı

Sağlık hizmetlerinden yararlanarak konforlu bir tedavi süreci geçirilmesine olanak tanıyan tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesinin belirli şartları bulunur. Özel Şartlarda farklı bir bilgi belirtilmediği sürece tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için alt yaş sınırı 18'dir.

Üst yaş sınırı sigorta şirketini kurallarına bağlı olarak belirlenir. Birçok şirkette tamamlayıcı sağlık sigortası yaş sınırı 60 olarak belirlense de bazı sigorta şirketlerinin yaş sınırı daha yüksektir. Genel olarak bakıldığında tamamlayıcı sağlık sigortası yaş aralığı 18 ile 59 arasıdır. Poliçede belirtilen aralıklarla yenilenerek ihtiyaç duyulan hizmetlere erişim sağlanabilir.

60 Yaş Üstü Kişilere Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır Mı?

Sigorta şirketlerinin büyük bir bölümü özel sağlık sigortası olarak da adlandırılan tamamlayıcı sağlık sigortasının üst yaş sınırını 60 olarak belirler. 60 yaşından itibaren tamamlayıcı sağlık sigortası poliçesi satın almak oldukça zordur.

60 yaş ve üzerinde özel sağlık sigortasından faydalanmak için öncesinde en az üç yıl sigortanın yenilenmesi tavsiye edilir. Ancak bu durum sigorta poliçesinde yer alan maddelere bağlı değişebilir.

Ömür boyu garantili tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için detaylı bir araştırma yapılarak tekliflerin değerlendirilmesi gerekir. Araştırma sürecinde poliçe kapsam ve teminatlarının incelenerek sigorta şirketinin sağladığı avantajlar göz önüne alınmalıdır.

65 Yaş Üstü Kişilere Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Yapılır Mı?

Yaşın ilerlemesiyle beraber sağlık hizmetlerine erişim ihtiyacı sık hale gelir. Konforlu ve kaliteli sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlar, tamamlayıcı sağlık sigortasına başvurabilir.

Sigorta şirketleri, tamamlayıcı sağlık sigortası için yaş sınırı belirler. Yaş sınırı şirketin kriterlerine bağlı olarak farklılaşır. Buna karşın bazı sigorta şirketleri, 65 yaş ve üzeri kişilerin tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmasını sağlar.

Emeklilere tamamlayıcı sağlık sigortası yapılması son derece önemlidir. Elde edilen gelirin düşüşü ve sağlık hizmetlerinden yararlanma ihtiyacının artmasıyla beraber pek çok emekli, tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırmayı düşünür. Ancak birçok şirketin özel sigorta için belirlediği üst sınır 60 yaştır.

Buna karşın 65 yaşından sonra tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmak için bazı adımlar atılabilir. Poliçe kapsamına ve teminatına bağlı olarak 65 yaşından önce dört yıl üst üste sigorta yenilemesi yapılması durumunda, tamamlayıcı sağlık sigortası ömür boyu yenileme garantisine sahip olabilir.

59 Yaşına Kadar Tüm Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kapsamı Geçerli Midir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamı 59 yaşına kadar geçerlidir. Kapsam içerisinde yer alan hizmetler yatarak tedavi ve ayakta tedavi olarak ikiye ayrılır. Cerrahi yatış, ameliyat malzeme giderleri, dahili yatış, cerrah veya hekim ücretleri yatarak tedaviye dahildir. Poliçenin başlangıç tarihinden itibaren yatarak tedavi masraflarının tamamı karşılanır.

Ayakta tedavi kapsamında ise doktor muayeneleri, MR, tomografi, röntgen, ultrason, tahlil, rehabilitasyon ve fizik tedavi gibi hizmetler yer alır. Poliçenin başladığı tarihten itibaren bu hizmetlerin tamamına erişilebilir. Ayakta tedavi teminatı, poliçeye göre değişebilir. Bu nedenle poliçe detaylı bir şekilde incelenerek ihtiyaç duyulan tamamlayıcı sigorta hizmeti tercih edilmelidir.

Ayakta tedavi ve yatarak tedavinin sunduğu bütün hizmetlerden 59 yaşına kadar sorunsuz bir şekilde faydalanabilir.

Özel sağlık hizmetlerinden 60 yaşından itibaren yararlanmak isteyen vatandaşlar, poliçede yer alan maddeleri inceleyerek ömür boyu yenileme garantisinden yararlanabilirler. Ömür boyu yenileme garantisi bulunan tamamlayıcı sağlık sigortasında, belirlenen tekrar yenileme kuralının 60 yaş öncesinde tamamlanması gerekir.

Generali Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Almak

Generali özel kapsam ve teminatlardan oluşan tamamlayıcı sağlık sigortası ile konforlu bir sağlık hizmeti almanıza olanak tanır. İhtiyacınıza en uygun poliçe tekliflerini almak için saniyeler içerisinde bilgilerinizi ekleyip ''Teklif Al'' butonuna tıklayarak size özel tamamlayıcı sağlık sigortası fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yatarak tedavilerden ameliyatlara ve diyaliz tedavilerine kadar geniş bir yelpazede hizmet sunar. Ayakta ve yatarak tedavi gibi teminatları içerir.

Devamını Oku
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyat Masraflarını Karşılar Mı?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ameliyat Masraflarını Karşılar Mı?

Tamamlayıcı sağlık sigortasının karşıladığı ameliyat öncesi, ameliyat ve sonrası masrafları hakkında tüm detaylar için hemen tıklayın!

Devamını Oku
Bebeklere Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Bebeklere Özel Sağlık Sigortası Nasıl Yapılır?

Bebek sağlık sigortası, bebek sağlık sigortası fiyatları, özel sağlık sigortası, özel sağlık sigortası nedir gibi tüm cevapları yazımızda derledik.

Devamını Oku