Araç Sigortası

Hadi sana en uygun araç sigortası fiyatını
3 adımda belirleyelim.

Kasko Fiyat Öğren
Trafik Sigortası Fiyat Öğren

Avrupa’nın en büyük 3. sigorta şirketi Generali Sigorta, 150 yıllık deneyim ve tecrübesiyle araç sahiplerini kişiye özel ayrıcalıklı hizmet ve teklifleri ile buluşturmaya devam ediyor. Müşterilerine her daim güvenilir kasko hizmeti sunmayı amaç edinen Generali Sigorta ile siz de aracınıza en uygun Araç sigortası ile tanışmaya başlayın.

Araç Sigortası Nedir?

Aracınızla gerçekleşen olası bir kaza ya da benzeri durumlarda maddi manevi olarak kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak için aracınıza yaptıracağınız sigortalar Araç sigortası olarak bilinir. Araç sigortası, sigorta şirketlerine bağlı olarak farklı ürünlerle sunulsa da temelde Kasko sigortası ve Trafik sigortası olarak iki kola ayrılır.

Araç Kasko sigortası olası bir kaza sonrasında karşı tarafa gelen zararları karşılamakla birlikte aracınızı ve aracınızın içinde bulunan kişileri de güvence altına alan bir sigorta türüdür. Buna karşın araç Trafik sigortası ise sadece karşı tarafın uğrayacağı hasarları karşılayan ve yapılması zorunlu tutulan bir sigortadır.

Generali Sigorta ise sunduğu esnek teminat paketleri ile poliçenizde dilediğiniz şekilde kasko teminat ve kapsamını belirlemenize destek olurken sizleri en uygun Araç sigortası ile tanıştırır.

Araç Sigortası Ne İşe Yarar?

Nüfus artışına bağlı olarak kaza oranlarının her yıl artış gösterdiği ülkemizde hem kendinizi hem de sevdiklerinizi olası tehlikelere karşı güvence altına almanıza destek olan araç sigortaları, araç sahipleri için fazlasıyla önemli bir öncelik oluşturuyor.

Kaza sonrası karşı tarafın uğradığı zararın karşılanmasını garanti altına alan Trafik sigortası, yapılması zorunlu tutulmasına karşın Kasko sigortası için bu gibi bir zorunluluk bulunmamaktadır. Buna rağmen olası bir kaza sonrasında sizin ve sevdiklerinizin uğrayabileceği maddi hasarları minumuma indiren ve daha güvende olmanıza destek olan Kasko sigortası, araç sahiplerinin kesinlikle yaptırması önerilen araç sigorta türlerinden biridir. Bunun yanı sıra Kasko sigortası; hasarsızlık indirimi sayesinde araç sigorta poliçesi primini azaltarak tasarruf etmenize de fayda sağlayacaktır.

Kasko

Kasko sahibinin karışacağı kaza sonucunda oluşacak maddi hasarları karşılar.

Detaylı Bilgi

Trafik

Kaza anında karşı tarafta oluşacak maddi hasarları ve kaza sonrası olası sağlık giderlerini kapsar.

Detaylı Bilgi

Sıkça Sorulan Sorular

Araç sigortası teminatları nasıl belirlenir?

Teminat ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen Trafik sigortası bu anlamda standart tutulur. Buna karşın Generali ürünlerinden biri olan Kasko sigortası ile ihtiyacınıza en uygun teminatları seçerek sigorta kapsamınızı dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Araç sigortası hesaplama işlemi nasıl gerçekleşir?

Ödeme koşullarına bağlı olarak Araç sigortası fiyatları her sigorta şirketi için farklılık gösterebilmektedir. Araç sigortası hesaplama işlemi aracın bulunduğu ilde yaşanan trafik yoğunluğuna, taşıt modeline, markasına, yaşına ve kullanım amacı gibi verilere bağlı olarak belirlenir.

Araç sigortası kaç yılda bir yapılır?

Her sene zorunlu olarak yaptırılması gereken Trafik sigortası, bitiş tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde araç sahibine sigortasız olduğu gün sayısı hesaplanarak cezai işlem uygulanır. Buna karşın Kasko sigortasında bu şekilde bir yaptırım bulunmamaktadır. Buna karşın olası bir kaza durumuna karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak için Kasko sigortasını bitiş tarihinden önce yenilemeniz kesinlikle tavsiye edilir.

Araç değer kaybını trafik sigortası karşılar mı?

Araç sahibinin isteğine bağlı olarak Kasko sigortası poliçe teminatlarına değer kaybı durumu ilave edildiği taktirde kaza sonrası hasar gören aracın değer kaybı ilgili sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödenir.

Araç sigortası ne kadar?

Araç sigortası fiyatı belirlenirken aracın bağlı bulunduğu il, markası, yaşı, hasar durumu gibi birçok faktöre dikkat edilmesinin yanı sıra özellikle Kasko sigortası için poliçeye eklenen teminatlar da kasko fiyatının belirlenmesinde etkili olacaktır.

Araç pert olursa trafik sigortası ne kadar öder?

Aracın %70 ve daha fazlasının hasar görmesi sonucu aracın pert olması halinde rayiç değeri referans alınarak, hesaplama değeri poliçe üzerinden belirlenir. Poliçe üzerinde herhangi bir açıklama olmaması durumunda ise Türkiye Sigorta Birliği’nin yayınladığı rayiç bedel listesi referans olarak dikkate alınır.

Araç sigortası sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Araç sigortası sorgulama işlemi için Generali Sigorta’dan 7/24 destek alarak size özel teminatlar ile poliçenizi oluşturabilir, bütçenize en uygun Araç sigortası fiyatları ile tanışabilirsiniz.

wheel
#EvdeKal