Araç Sigortası

Hadi sana en uygun araç sigortası fiyatını
3 adımda belirleyelim.

Generali olarak sigortacılıkta 200 yıldır başarıyla hizmet veriyoruz. Avrupa’nın en büyük 3. Sigorta şirketi olarak çalışmalarımızı gururla sürdürüyoruz.

Amacımız araç sahiplerini kişiye özel hizmet ve teklifler ile buluşturmak ve güvenilir kasko hizmeti sunmak.

Generali Sigorta ile siz de aracınıza en uygun araç sigortası ile tanışmaya başlayın.

Araç Sigortası Nedir?

Aracınızla gerçekleşen olası bir kaza ya da benzeri durumda kendinizi ve sevdiklerinizi maddi/manevi korur.

Araç sigortası temelde 2’ye ayrılır.

  • Kasko Sigortası
  • Trafik Sigortası

Generali Sigorta size esnek teminat paketleri sunar. Poliçenizdeki kasko kapsamını dilediğiniz şekilde belirlemenize destek olur. Böylece sizleri en uygun araç sigortası ile tanıştırır.

Araç Sigortası Ne İşe Yarar?

Ülkemizde nüfus artışına bağlı olarak kaza oranları da her yıl artış gösteriyor. Araç sigortaları kendinizi ve sevdiklerinizi olası tehlikelere karşı güvence altına almanıza destek olur. Bu yüzden araç sigortaları araç sahipleri için önemli bir öncelik oluşturuyor.

Kasko Sigortası: Araç sahiplerinin kesinlikle yaptırması önerilen sigorta türüdür. Olası bir kaza sonrası karşı tarafta meydana gelen zararları karşılar. Bunun yanında aracınızı ve aracınızın içinde bulunan kişileri de güvence altına alır. Olası bir kaza durumunda sizin ve sevdiklerinizin karşılaşabileceği maddi hasarları minimuma indirir. Hasarsızlık indirimi sayesinde poliçe primini azaltarak tasarruf etmenize de fayda sağlar.

Trafik Sigortası: Yapılması zorunlu olan ve sadece karşı tarafın uğradığı zararları karşılayan araç sigortası türüdür.

Kasko

Kasko, araç sahibinin kaza sonucunda oluşacak maddi hasarları karşılar.

Detaylı Bilgi

Trafik

Kaza anında karşı tarafta oluşacak maddi hasarları karşılar. Kaza sonrası olası sağlık giderlerini de kapsar.

Detaylı Bilgi

Sıkça Sorulan Sorular

Araç sigortası teminatları nasıl belirlenir?

Teminat ve limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenen Trafik sigortası bu anlamda standart tutulur. Buna karşın Generali ürünlerinden biri olan Kasko sigortası ile ihtiyacınıza en uygun teminatları seçerek sigorta kapsamınızı dilediğiniz gibi oluşturabilirsiniz.

Araç sigortası hesaplama işlemi nasıl gerçekleşir?

Ödeme koşullarına bağlı olarak Araç sigortası fiyatları her sigorta şirketi için farklılık gösterebilmektedir. Araç sigortası hesaplama işlemi aracın bulunduğu ilde yaşanan trafik yoğunluğuna, taşıt modeline, markasına, yaşına ve kullanım amacı gibi verilere bağlı olarak belirlenir.

Araç sigortası kaç yılda bir yapılır?

Her sene zorunlu olarak yaptırılması gereken Trafik sigortası, bitiş tarihinden önce yenilenmesi gerekmektedir. Aksi taktirde araç sahibine sigortasız olduğu gün sayısı hesaplanarak cezai işlem uygulanır. Buna karşın Kasko sigortasında bu şekilde bir yaptırım bulunmamaktadır. Buna karşın olası bir kaza durumuna karşı kendinizi ve sevdiklerinizi güvence altına almak için Kasko sigortasını bitiş tarihinden önce yenilemeniz kesinlikle tavsiye edilir.

Araç değer kaybını trafik sigortası karşılar mı?

Araç sahibinin isteğine bağlı olarak Kasko sigortası poliçe teminatlarına değer kaybı durumu ilave edildiği taktirde kaza sonrası hasar gören aracın değer kaybı ilgili sigorta şirketi tarafından araç sahibine ödenir.

Araç sigortası ne kadar?

Araç sigortası fiyatı belirlenirken aracın bağlı bulunduğu il, markası, yaşı, hasar durumu gibi birçok faktöre dikkat edilmesinin yanı sıra özellikle Kasko sigortası için poliçeye eklenen teminatlar da kasko fiyatının belirlenmesinde etkili olacaktır.

Araç pert olursa trafik sigortası ne kadar öder?

Aracın %70 ve daha fazlasının hasar görmesi sonucu aracın pert olması halinde rayiç değeri referans alınarak, hesaplama değeri poliçe üzerinden belirlenir. Poliçe üzerinde herhangi bir açıklama olmaması durumunda ise Türkiye Sigorta Birliği’nin yayınladığı rayiç bedel listesi referans olarak dikkate alınır.

Araç sigortası sorgulama işlemi nasıl gerçekleştirilir?

Araç sigortası sorgulama işlemi için Generali Sigorta’dan 7/24 destek alarak size özel teminatlar ile poliçenizi oluşturabilir, bütçenize en uygun Araç sigortası fiyatları ile tanışabilirsiniz.

wheel
Lütfen daha iyi bir deneyim için cihazı dikey kullanın.
Yoksay