Üstelik Mini Evim Sigortası yaptıranlara özel 20 TL CarrefourSA Hediye Çeki. Kampanya koşulları için tıklayınız.

Mini Evim Sigortası

Mini Evim Sigortası ile belirlenen limite kadar olan tüm zararlar güvence altına alınmaktadır. Diğer bir deyişle, risk gerçekleştiği anda yapılacak tazminat ödemesinde eksik sigorta uygulanmayacağından dolayı zararınızın tamamı limit dahilinde karşılanacaktır.

Mini Evim Sigortası ile konuta ait bina ve/veya eşyanız ve/veya dekorasyon/binaya ait sabit kıymetler ev sahipliği durumunuza göre aşağıda belirtilen limit ve kapsam dahilinde güvence altına alınacaktır.

Üstelik poliçeniz dahilinde Generali Sigorta hizmet ağı içerisinde yer alan anlaşmalı servislerler aracılığı ile evinizdeki kombi veya klimanın bakım hizmeti yılda 1 defaya mahsus ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Güvence Altına Alınan Varlıklarınız

Ev Sahipliği Durumu
Kiracı Ev Sahibi ve Evde Oturuyor Ev Sahibi Ancak Evde Oturmuyor
Bina Bedeli - 50.000TL 50.000TL
Eşya Bedeli 15.000TL 15.000TL -
Dekorasyon ve Bina Sabit Kıymetler Bedeli 1.500TL 5.000TL 5.000TL
Cam Kırılması Bedeli 500TL 500TL 500TL

Mini Evim Sigortası Kapsamına Dahil Riskler

Yangın Yangın Mali Sorumluluk (*) Duman
Hırsızlık Cam Kırılması Enkaz Kaldırma
Sel veya Su Baskını Kara Araçları Çarpması Dahili Su
Kazaen Kırılması (*) Hava Araçları Çarpması G.L.H.H.K.N.H.T. (*)
Fırtına Misafir Eşyaları Kira Kaybı (*)
Yer Kayması (*) Konut Asistans Dolu
Kar Ağırlığı Kombi veya Klima Bakım Hizmeti

* Grev, lokavt, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve Terör ile Sel veya Su Baskını nedeniyle oluşacak zararlar teminatları ikamet ettiğiniz ile göre muafiyetli veya kapsam dışı olabilecektir.

Mini Evim Sigortasının Farkı

Hırsızlık, yangın, dahili su, sel ve su baskını gibi standart teminatların yanı sıra:

 • Kiracı veya ev sahibi olmanız durumuna göre sadece sahip olduğunuz varlıklar için ihtiyaç duyduğunuz risklere karşı güvence sağlanmaktadır.
 • Kapı ve pencere camları, aynalar ile mobilya cam ve aynaları ve ayrıca camdan mamul masa, sehpa, buzdolabı ve vitrin camlarının (yatay camlar dahil) kırılma neticesinde uğrayacakları zararlar da güvence altına alınmıştır.
 • Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu sigortalı konutta yapmış olduğunuz boya badana, duvar kağıdı, banyo/mutfak dolapları vb. dekorasyonel masraflar ile binaya ait sabit kıymetlerde oluşacak zararlar da güvence altına alınmıştır.
 • Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu konutun oturulamaz duruma gelmesi sonucu kiracıysanız peşin ödediğiniz kira tutarı, ev sahibiyseniz tamirat süresince hak ettiğiniz kira tutarı da güvence altına alınmaktadır.
 • Teminat kapsamındaki risklerin gerçekleşmesi sonucu (doğal afetler ve hırsızlık hariç) komşu bina ve mallarında oluşacak zararlar nedeniyle sorumluluğunuz da güvence altna alınmaktadır.
 • Generali Konut Yardım Hizmetlerinin tümünden tamamen ücretsiz olarak 7 gün 24 saat yararlanabilirsiniz.

Kiracı olmanız veya ev sahibi olarak güvence altındaki konutta oturuyor olmanız durumunda kapsama dahil olan güvenceler:

 • Eşyalarınızın yeni alım değeri üzerinden hasar ödemesi yapılacaktır.
 • Eşyalarınızın kazaen kırılma riski 500 TL'ye kadar güvence altındadır.
 • Altın, gümüş ve sair kıymetli maden ile bunlardan mamül eşya, mücevher, değerli taş, inci ve benzerleri ile saat için kilit altı şartı aranmaksızın eşya sigorta bedelinin 5% ile teminat altına alınmıştır.
 • Nakit para, hisse senedi, tahvil ve kıymetli kağıtlar kilit altında muhafaza edilme şartı ile maksimum 500 TL'ye kadar hırszılık riskine karşı güvence altına alınmıştır.
 • Misafirlere ait eşyalar da teminat kapsamındaki risklere karşı 500 TL ile güvence altına alınmıştır.
 • Evinizdeki Kombi veya Klimanın bakım hizmeti yılda 1 defaya mahsus ücretsiz olarak sağlanmaktadır.Tamirat gereken durumlarda ise indirimli onarım fırsatından da yararlanabilirsiniz.

Küçük bir fark ödeyerek yararlanabileceğiniz hizmet ve teminatlarımız:

 • Kendinizi ve birlikte yaşadığınız aile bireylerinizi çok küçük bir fark ödeyerek, kaza sonucu vefat ve sürekli sakat kalma durumlarına karşı aile başı 10.000 TL ve kişi başı 2.500 TL limitle güvence altına alabileceksiniz.
 • Küçük bir fark ödeyerek, anlaşmalı diş hekimlerinde Diş Taşı Temizliği - Alt ve Üst Çene, Diş Röntgen Filmi (Periapikal), Dişhekimi muayenesi, Lokal anestezi, teşhis ve tedavi planlaması gibi hizmetlerden yılda bir kere ücretsiz olarak faydalanabilir ve alacağınız diğer tedavi hizmetlerinden Diş Tabipleri birliği ücretleri üzerinden faydalanabilirsiniz.

Generali Konut Yardım Hizmet Kapsamı

Sunulan Hizmetler * Limit
Bilgi Hattı Hizmeti Sınırsız
Tıbbi Bilgi ve Danışmanlık Sınırsız
Ambulans ve Evde Hekim Muayene Hizmeti Kara Ambulansı x 3 Kez
Su Tesisatı Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Elektrik Tesisatı Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Çilingir Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Cam İşleri Hizmeti 150 TL x 3 Kez
Araç Çekici Hizmeti Kaza veya Arıza Durumu x 1 Kez
Otelde Konaklama Hizmeti 4 Yıldızlı Otel x 3 Gün
Konutun Korunması ve Gözetimi Hizmeti 48 Saat

* Hizmet kapsamı, koşul ve şartları için lütfen acentelerimiz veya çağrı merkezimizle iletişime geçiniz.

Genel Şartlar

Genel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Lütfen daha iyi bir deneyim için cihazı dikey kullanın.
Yoksay