Üstelik kritik hastalıklar sigortası yaptıranlara özel Korayspor.com’da geçerli 50 TL indirim. Kampanya koşulları için tıklayınız.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortası


Kötü sürprizleri engelleyemesek de önlem almak bizim elimizde. Kritik Hastalık Güvencem Sigortası ile desteğe ihtiyaç duyduğunuz anda yanınızdayız.

Genel ve Özel Şartlar

Genel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Geniş paket özel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Dar paket özel şartlar dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Tazminat talep formu dokümanına ulaşmak için lütfen buraya tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular

Kritik Hastalık Güvencem Sigortası Nedir?

Kritik Hastalık Güvencem poliçesi kapsamında, teminat altına alınan kritik hastalıklardan herhangi birinin vuku bulması durumunda, tarafınıza tek seferde toplu ödeme gerçekleştirilmektedir. Kritik Hastalık Güvencem Sigortası, bu gibi hassas dönemlerde hem tedavi süreci için bir destek hem de hayat standartlarınızı korumak için artı bir fayda sağlamaktadır.

Poliçe Kapsamındaki Hastalıklar Nelerdir?

Kritik Hastalık Güvencem poliçesi kapsamında; Kanser, İnme ve İlk Kalp Krizi risklerine karşı güvence sağlanmaktadır. Tercihinize göre kapsam tarafınızdan belirlenebilmektedir. Geniş Paket’te 3 hastalık teminatın altına alınırken, Dar Paket’te sadece Kanser riskine karşı güvence sağlanmaktadır.

Neden Kritik Hastalık Güvencem Sigortası Yaptırmalıyım?

Kritik Hastalık Güvencem Sigortası geniş paket kapsamında yer alan Kanser, İnme ve İlk Kalp Krizi hastalıklarından birisiyle karşı karşıya kaldığınız takdirde hayatınız olumsuz etkilenebilir. Maddi manevi desteğe ihtiyaç duyulan bu dönemlerde, poliçeniz kapsamında tarafınıza yapılacak toplu ödeme ile istenmeyen durumlara karşı hazırlıklı olabilirsiniz. Dilediğiniz gibi değerlendirebileceğiniz bu ödemeyi ister tedaviniz süresince maddi bir destek olarak, isterseniz de hayat standartlarınızın devamlılığı için kullanabilirsiniz. Özel Sağlık sigortaları ile kıyaslandığında ciddi bir fiyat avantajına sahip olan Kritik Hastalık Güvencem poliçeniz ile dilerseniz çocuklarınız da kapsama dahil edilebilmektedir.

Bir örnek verirsek; Bir otomobil firmasında muhasebe sorumlusu olarak görev yapıyorsunuz. Kalp krizi riskiyle karşı karşıya kaldınız ve maalesef krizin kalıcı hasarları meydana geldi. Doktorunuz 1 sene süreyle çok fazla yorulmamanız, genelde dinlenmeniz gerektiğini belirtti. Böyle bir durumunda, tarafınıza gerçekleştirilecek ödemeyi hayat standartlarınızın devamı için değerlendirebilirsiniz.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortasını Kimler Satın Alabilir?

Kritik Hastalık Güvencem Sigortası 1 ile 55 yaş arası kişiler için uygundur. Sigorta poliçesi için tarafınıza yönetilecek sorulara ait yanıtların poliçe satın alımına engel teşkil etmemesi durumunda belirtilen yaş aralığındaki herkes poliçeye sahip olabilir. Ayrıca poliçeniz kapsamına çocuklarınızı da kapsama dahil etmeniz mümkün, 18 yaşın altındaki çocuklar ebeveynlerinden herhangi birine ait poliçeye dahil edilebilmektedir.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortasında Yenileme Garantisi Var Mıdır?

Kritik Hastalık Güvensem sigortası’nda Yenileme Garantisi verilmemektedir. Ancak, yenileme döneminde tarafımızdan yapılecek değerlendirme sonucunda uygun görülmesi halinde, poliçenizi 70 yaşınıza kadar yeniletebilirsiniz.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortasının Özel Sağlık Sigortasından Farkı Nedir?

Kritik Hastalık Güvencem Sigortası bir sağlık sigortası olmayıp poliçe kapsamına dahil olan hastalıklardan birinin vuku bulması durumunda bir kereye mahsus toplu tazminat ödemesinden faydalanabildiğiniz bir sigorta türüdür. Özel sağlık sigortalarıyla karşılaştırıldığında ciddi bir fiyat avantajına sahiptir.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortasının Avantajları Nelerdir?

Kritik Hastalık Güvencem ürünü standart sağlık sigortalarıyla karşılaştırıldığında ciddi bir fiyat avantajına sahiptir. Her bütçe için uygun olan ürünümüzü sayfalarca soruya yanıt vermeden, çok kısa ve zahmetsiz şekilde satın alabilirsiniz. Poliçenin kapsamı kolay ve anlaşılır olup, tazminat ödemesinin tarafınıza hangi durumlarda ve ne şekilde yapılacağı detaylıca aktarılmaktadır.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortasının Fiyatı Hangi Kriterlere Göre Belirlenmektedir?

Kritik Hastalık Güvence Sigortası’nın Fiyatı Hangi Kritere göre Belirlenmektedir? Kritik Hastalık Güvencem ürününün fiyatı sigortalının yaşı, cinsiyeti ve poliçe kapsamında seçilecek tazminat limiti ve kapsamına göre değişmektedir.

Bir örnek ile ilerlersek; Kanser, İnme ve İlk kalp krizi hastalıklarını kapsayan, 50.000 TL limitli Geniş Paketin, 35 yaşında Kadın müşterimiz için yıllık fiyatı 198 TL, aynı paketin Erkek müşterimiz için yıllık fiyatı 171 TL olacaktır.

Kritik Hastalık Güvencem Sigortası Poliçesindeki Teminat Limiti Nasıl Belirlenir?

Kritik Hastalık Güvencem Sigortasında teminat limiti yani poliçeniz kapsamında yer alan hastalıklardan herhangi birinin vuku bulmasında durumunda tarafınıza ödenmesini istediğiniz tazminat tutarı, sizin seçiminize göre belirlenir. Geniş ve Dar Paket seçeneklerinin her birinde 3 farklı teminat limiti mevcuttur.

Geniş Paket Dar Paket
Kapsam Dahilindeki Hastalıklar Kanser, İlk Kalp Krizi ve İnme Sadece Kanser
Poliçe Limiti 75.000TL 50.000TL 30.000TL 75.000TL 50.000TL 30.000TL
wheel