basarili-insanlar

622x4151-2 Başarılı İnsanlardan Hafta Sonu Tavsiyeleri

Yüksek başarı elde etmiş insanların hafta sonu alışkanlıklarına bakıldığında hafta içi rutinlerini pek de bozmadıkları ortaya çıkıyor. Birçoğu başarının hafta sonu da devam ettiğini iddia ederken bu insanların alışkanlıklarına göz atmak oldukça faydalı olacaktır.

  1. Robert Iger – Disney’in CEO’su

Iger, başarılı bir insanın hafta içi rutinini bozmaması gerektiğine ve bu yüzden de sabahları uzun uykularla harcanmamasının başarının anahtarı olduğuna inanıyor. Her gün sabah 4.30’da güne başladığını belirten Iger, hafta sonları da bu rutinine devam ederek dünyanın geri kalanından daha dinç ve dinamik bir şekilde gününü geçirdiğini iddia ediyor. Ünlü CEO’nun bu aksiyonundaki en büyük etken ise bir insanın zihninin en açık olduğu saatlerin sabah uyandıktan 2, 2.5 saat sonra olduğu gerçeği yatıyor. Biz de kendimize has bir atasözüyle Iger’i destekleyebiliriz: Erken Kalkan, Erken Yol Alır.

  1. Benjamin Franklin – ABD’nin Kurucusu

ABD’nin kurucu babası Benjamin Franklin her sabah uyandığında “Bugün güzel neler yapabilirim?” diye kendine soruyordu. Franklin için hafta içi ve hafta sonu ayrımı yoktu. Bazı zamanlar planlarınızda iyileştirmeye gitmek için zaman gerekebilir fakat başarılı insanın hayatında tamamen gevşeklik etmek yoktur.

  1. Timothy Ferriss – Amerikalı Yazar

Ünlü yazar Ferriss başarılı insanların multi-tasking(çok görevli) yapmadığını iddia ediyor. Hafta sonundaki üretkenliğini sabah sporu yaparken annesiyle telefonda konuşmaya çalışarak ve bunun yanında sosyal medyada aktif olma uğraşıyla sağlayamayacağınızı düşünüyor Ferriss. Başarılı insanların artık multi-taskingden koşarak kaçtığını belirten ünlü yazar bir insanın günlük en fazla 2 farklı görevi olması gerektiğine inanıyor.

  1. Anna Wintour – İngiliz Gazeteci

Vogue dergisinin editörlüğünü da yapan İngiliz gazeteci Anna Wintour her gün 1 saat tenis oynuyor aynı Hindistan’ın 4. büyük milyarderi Richard Branson’un bir maratoncu olması gibi. Başarılı insanlar fiziksel ve mental olarak daha sağlıklı olmanın yolunun vücutlarını çalıştırmaktan geçtiğini iyi biliyor. Siz de günlük egzersizlerinizi sakın ihmal etmeyin!

  1. Steve Jobs – Apple’ın Eski Ortağı

Steve Jobs’a göre başarının yolu işleri önceliklendirmekten geçiyor. Bir işin önemli sayılması için dünyayı değiştirmesine gerek olmadığını savunan Jobs, hafta sonlarını yoğun çalışma temposunda unuttuğunuz küçük ama önemli aktivitelere harcayabilirsiniz. Aileyle iyi bir zaman geçirmek belki size para kazandırmayacak ama bu harcayacağınız vakit de oldukça değerli.

  1. Warren Buffet – Amerikalı İş Adamı

20.yüzyılın en başarılı yatırımcıları arasında gösterilen Amerikalı İş Adamı Buffet bu başarısının arkasında dört telli gitar çalmak gibi farklı hobilerinin olduğunu belirtmekte.

  1. Bill Gates – Microsoft’un Kurucusu

Bill Gates’e göre hatalardan ders çıkarmak en az elde edilen başarıları kutlamak kadar değerlidir. Ünlü kurucu, hafta sonlarını ise yoğun iş temposundan biraz sıyrılıp yapılan hatalara kafa yormak için harika zaman dilimleri olarak tanımlıyor.
px Başarılı İnsanlardan Hafta Sonu Tavsiyeleri