shutterstock_589804520(red).jpg

Gündelik spor salonu rutininden sıkıldınız mı veya parkta koşuya çıkmak için yerinizden bile kalkacak kadar hevesiniz yok mu? Egzersiz rutininizi canlandırın ve dünya çapında ilgi gören bu heyecan verici yeni egzersiz trendleri ile formunuzu iyileştirin.

Yin Yoga

Rahatlatıcı, hafif ve meditatif Yin Yoga, deneyimli yogilerden bu disiplini ilk defa deneyenlere kadar herkes için mükemmel bir yöntemdir. Yin Yoga, uzun süre boyunca basit duruş pozisyonlarında kalarak kasların gerilmesini ve esnekliğin artırılmasını sağlar. Tek ihtiyacınız olan bir mat ve sakin bir yer… Bu çok özel disipline başlamak üzere gereksinim duyduğunuz ipuçlarına ulaşmak için YinYoga uygulamasını deneyin veya çeşitli kitaplara ve internet üzerinden bulabileceğiniz duruş örneklerine göz gezdirin.

Pilates

20. yüzyılın başlarında geliştirilen bu egzersiz sistemi zihnin kaslar üzerindeki kullanımını destekler. Yapılışı oldukça kolay olan bu spor dalı, insanın biriyle yarıştığını hissetmeden, tamamen bireysel olarak yapılır. Evde kendi imkanlarınızla da yapabileceğiniz pilates ile daha esnek ve sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

HIIT (Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Antrenman)

Hızlı ve öfkeli olma zamanı! Bu direnç tabanlı kardiyo antrenmanları, yoğun bir egzersiz programının ardından kısa bir süre dinlenmeyi kapsıyor. Sürat koşusundan zıplamaya kadar her şeyi sunan bu antrenmanlar her yerde yapılabilir. Yalnızca 20 dakikalık bir program formunuz üzerinde mucizeler yaratabilir. Öneriler için Sworkit veya 7 dakika egzersiz programı uygulamalarına göz gezdirin.

Boks

Artık sadece Muhammed Ali hayranlarının ilgi alanı olmayan boks, hızla forma girmek isteyenlerin ilk başvurduğu egzersizlerden biri haline geldi. Hem harika bir kardiyo çalışması hem de stres atma seansı sunan boks için, nerede yaşıyor olursanız olun, açık havada ve kapalı mekanlarda pek çok uygun fiyatlı ders bulabilirsiniz. Beraber antrenman yapacağınız hiç kimse yok mu? Öyleyse Virtual Sparring Partner uygulamasını deneyin ya da kitaplardan, DVD’lerden, internet üzerinde bulabileceğiniz kılavuzlardan ve YouTube kliplerinden faydalanarak evde kolaylıkla yapabileceğiniz ip atlama, gölge boksu ve kuvvet antrenmanı ile kendinizi geliştirin.

px Forma girmek mi istiyorsunuz? Koşu bandını bırakın ve heyecan verici yeni egzersiz trendlerini deneyin