Sleeping_Woman2.jpg

Giyilebilir teknolojiler, hayatımız üzerindeki kontrol yeteneğimizi arttırmamızı sağlıyor ve bu durum şimdilerde sağlığımız için de geçerli. Tıbbi giyilebilir teknolojilerdeki bazı olağanüstü yenilikler sayesinde, artık sağlığımızı her zamankinden daha da iyi anlayabiliyoruz ve genel sağlığımızı nasıl koruyup yöneteceğimize ilişkin kişiye özel fikirler alabiliyoruz. Bu nedenle size, formda kalmanızı sağlayacak bazı muhteşem cihazlar önermek istiyoruz:

Gündelik sağlık ve zindelik

İyi bir uyku kalitesi, minimum stres düzeyi ve düzenli egzersiz, zinde kalmak için olmazsa olmazsa şartlardır ancak bunları sağlamak her zaman sanıldığı kadar kolay değildir. Fitbit’in Alta bilekliği, kişiye özel fikirler vermek amacıyla uyku takibi yapmanıza imkan verir. Mio Slice ise vücut tipinize uygun olarak belirlenen kişiye özel fitness planları sunar. 

Önleyici giyilebilir teknolojiler

Bir hastalığı tedavi etmektense, önlemek çok daha iyidir! Bu doğrultuda, sağlıksız bir kalbin ve yüksek tansiyonun ileri yaşlarda çeşitli problemlere yol açabileceğini göz önünde bulundurarak QardioCore gibi teknolojileri kullanmalısınız. Bu tür cihazlar, göğsünüzün etrafına sarılarak kalp sağlığınızı telefonunuzdan takip etmenize imkan tanımaktadır. Omron firması ise, piyasaya sunduğu çeşitli tansiyon aletleri ile tansiyonunuzu kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Vücudunuzun en büyük organı olan cildinizi korumanız da yaşamsal önemdedir! İşte bu yüzden, L’Oreal tarafından üretilmiş olan ancak 2019 yılında ülkemize gelmesi beklenen, kullanıcının aşırı güneş ışınlarından korunmasını ve böylece, başta deri kanseri olmak üzere diğer cilt sorunlarını önlemeyi amaçlayan UV Sense teknolojisini mutlaka incelemelisiniz. 

Hastalıkla yaşamak

Kronik veya sürekli tekrarlayan bir rahatsızlığı olanlar, günümüzde artık sağlık yönetimine yardımcı olan giyilebilir teknolojiler olduğu için çok şanslılar. Örneğin; K-Watch gibi giyilebilir teknolojiler, diyabet hastalarının glükoz düzeyini kendi kendilerine takip etmelerine imkan tanır. Felç geçirdikten sonra iyileşme sürecine girenler, 2017 yılında ülkemizde tanıtılan ama halen satışa sunulması beklenen Rapael Smart Glove’un kas kuvveti rehabilitasyonuna ve hareket etmeye yardımcı olan özelliklerinden yararlanabilirler.

Kadın sağlığı için giyilebilir teknolojiler

Kadınlardaki hormon düzeylerinin dalgalanması, birçok yan etkiye yol açmaktadır; bu yüzden, adet döngünüzü anlamanız büyük önem taşımaktadır. Ava bileklik doğurganlığınızı takip ederek vücudunuzu daha iyi anlamanız için derinlemesine fikir edinmenizi sağlar. Livia adet sancılarını azaltır. Bloomlife hamilelerin kasılmalarını takip etmelerine yardımcı olur.

Meme kanserinin ilk belirtilerini tespit etme vaadinde bulunan iTBra ve beyin sağlığını daha iyi anlamamıza yardımcı olacak Cognitive Kit gibi hala geliştirilmekte olan birçok inovasyon mevcuttur. Takipte kalın!

px Formda kalmanızı sağlayacak yenilikçi giyilebilir teknolojiler