Termostat ayarlayan tesisatçı

Kış geldi ve bunun ev sahipleri için anlamı, kiralık evinizde işlerin kötüye gitme ihtimali. Soğuk hava, ev sahiplerine gidermeleri gereken, bozuk kombiler veya arızalı ışıklar gibi birçok problem çıkarabilir. Ancak evinizi kışa hazırlamak için yapabileceğiniz birçok şey var: önemli olan sadece evi bakımlı tutmak ve önceden planlama yapmak. İşte bilmeniz gerekenler.

Dışarıdan içeriye doğru ilerleyin

Her şeyden önce, evinizin dış cephesine tarafsız bir gözle bakmanız gerekebilir. Su olukları temiz mi? Herhangi bir onarıma ihtiyaç var mı? Çatı kiremitleri kırık mı? Herhangi bir sorun varsa, hava kötüleştikçe sorunlar da kötüleşecektir; bu yüzden, şimdi giderin. 

Sıcak tutma

Elbette kiracılarınızın kuru ve konforlu bir evde oturmasını istersiniz. Kiracılarınızın üşüyüp  sizi aramamasını sağlamak için bazı kontroller yapmanız gerekir. Kombi veya kalorifer çalışır durumda mı? Radyatörlerin havasının alınması gerekiyor mu? Başka bir önemli nokta ise yalıtımdır; çift cam, rüzgar kesiciler, boşluk yalıtımı ve perdeler ısıyı içeride tutmaya yardımcı olabilir. Rutubet kışın büyük bir problem olabilir ancak bir rutubet giderici evinizi yeterince kuru tutacaktır. Benzer şekilde, banyo ve mutfaktaki otomatik aspiratörler, kiracıları soğuk rüzgarlar eserken pencereleri açmak zorunda bırakmadan buharı dışarı atabilir.

Kiracılarınızın işini kolaylaştırın

Kiracılarınızın evi iyi durumda tutmak için bilmesi gerekenler nelerdir? Özellikle bayramlarda ve diğer zamanlarda evden ayrılıyorlarsa, boruların donmaması için ısıtmayı düşük ayarda tutmalarını isteyin ve bunu nasıl yapacaklarını anlatın. Bir kaçak olursa ve suyun kesilmesi gerekirse kapatabilmeleri için vananın nerede olduğunu gösterin. Aynısı elektrik sistemi için de geçerlidir: istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalınırsa, kiracılar sigortaların nerede olduğunu bilmelidir. Son olarak, kiracılarınızın istediğinde ulaşabileceği bir telefon numarası verin—acil bir durumda büyük bir fark yaratabilir!

Kendin yap projelerinden basit, etkileyici yemek tariflerine kadar, mutlu ve yaratıcı bir ev hayatı sürmeniz için ihtiyacınız olan her şeyi bizde bulabilirsiniz:

Daha iyi ev aramaya yönelik ipuçları

Evinizin güvenliğiyle ilgili endişelerinize ev ve eşya sigortasıyla son verin!

Eviniz soyulursa yapmanız gereken ilk on şey

 

px Kiradaki evinizi kışa hazırlamanın yolu