Şirketinizin ofisinde değerli ticari varlıklar ve müşterilerinize ait hassas veriler bulunması kuvvetle muhtemeldir. Bu nedenle, şirketinizi tam anlamıyla korumanız açısından ofisinizin güvenliğini sağlamanız çok önemlidir. O halde gelin; ofisinizin güvende kalması için teknolojiden faydalanan en iyi iş güvenliği sistemlerine göz gezdirelim.

Anahtarsız kilitler

Teknolojinin en iyi iş güvenliği sistemlerinden biri olarak sunduğu dijital kilit ve anahtarlar, geleneksel kapı kilitlerinin yerini alıyor. Dijital kilitler daha güvenli olmanın yanı sıra, birilerine anahtar veya anahtarlık vermeniz ya da bunların kaybolması konusunda endişelenmeniz gerekmediği için büyük kolaylık da sağlıyor. Bu teknoloji harikalarının başlıca türleri, erişim için parmak izi gerektiren biyometrik kilitler ve Bluetooth veya Wi-Fi ile bir mobil uygulama kullanan elektronik kilitlerdir.

Görüntülü kapı zili

Tüm işletmeler kendi güvenlik birimine sahip ofis binalarında yer almıyor. Bu durumda, içeriye almadan kapıyı kimin çaldığını görmenize imkan tanıyan görüntülü kapı zili faydalı bir güvenlik sistemi olarak dikkati çekiyor. Ardından telefonunuzdaki bir uygulamayı kullanarak uzaktan erişime izin verebilirsiniz. 

Güvenlik kameraları

Güvenlik kameraları harika bir caydırıcı unsur olmanın yanı sıra suçların çözülmesine de yardımcı olur. Günümüzde güvenlik kameralarının birçoğu Wi-Fi kullanır ve kendi uygulamasına sahiptir; yani, nerede olursanız olun görüntüleri akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden izleyebilirsiniz. Kapalı ve açık alanda güvenlik kameraları ile korunmak için güvenlik kamera ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Ziyaretçi yönetimi sistemi

Dijital bir ziyaretçi yönetimi sistemi, ofisinizde kimlerin olduğunu, isimlerini, giriş ve çıkış zamanlarını ve kimle görüştüklerini takip etmenize imkan tanır. Birçok sistem ziyaretçilerin fotoğraflarını çekmenize, kimlik kartları yazdırmanıza ve imza almanıza da olanak sağlayarak hem ofisinizi daha güvenli kılar hem zaman kazandırır hem de marka imajınızı destekler! Bu nedenle ziyaretçi yönetim sistemlerine göz gezdirmenizde fayda var.

Alarm sistemleri

Alarm sisteminizi cep telefonunuzdan kontrol etmenize imkan tanıyarak her an her yerde işletmenizin güvenliğini tamamen kontrol altında tutmanızı sağlayan harika yeni teknolojiler mevcut. Kapsamlı bir çözüm istiyorsanız, uzaktan erişimli akıllı güvenlik paketleri; hareket detektörleri, panik alarmları ve daha birçok özellik ile teknolojiyi ayağınıza getirebilir.

Hesaplarınızı koruma

Özellikle hassas veriler saklıyorsanız, tesislerinizin yanı sıra çevrimiçi hesaplarınızı da korumalısınız. Önemli bilgilere yönetici erişimine sahip personel için parolaya ilaveten ekstra bir güvenlik katmanına sahip olmak son derece faydalıdır. Google Titan Güvenlik Anahtarı gibi donanım anahtarları bu amaçla çok kullanışlıdır ve URL’leri, oturum açmaya çalıştığınız siteleri ve kimliğinizi doğrulamanıza imkan tanır. 

Son olarak ifade etmeliyiz ki, işletmenizi her güvenlik tehdidine karşı korumanız neredeyse imkansızdır. Bu yüzden, sigorta büyük bir önem arz eder. Geniş kapsamlı bir sigorta yaptırmak işletmenizin ne olursa olsun koruma altında olmasını ve içinizin rahat etmesini sağlayacaktır.

px Ofis Güvenliği İçin En İyi Teknolojiler